GMINNY FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

         W dniu 23 maja 2017r. w sali widowiskowo - kinowej MOKSiR-u odbył się Gminny Finał Konkursu Recytatorskiego pt. „Wiersze nie od parady”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna oraz MOKSiR w Chełmku. Zwycięzcy szkolnych eliminacji prezentowali wiersze znanych poetów. W konkursie wzięli udział laureaci szkół z terenu Gminy Chełmek. Wszyscy pięknie recytowali przygotowane utwory.

      Z radością informujemy, że Jury doceniło zdolności recytatorskie naszych uczniów:

I miejsce zajął IGOR MAŚLANKA z kl. II a – wiersz pt. „Słoń Trąbalski” (wych. p. Karolina Marciniak); 

III miejsce zdobył MATEUSZ MIZIOŁEK z kl. IIIc – wiersz pt. „Żaba” (wych. p. Joanna Czarnota).

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Publiczne Gimnazjum nr 2 z Chełmka w finałach wojewódzkich rozgrywek w piłce nożnej!!!

 

      Po raz drugi w obecnym roku szkolnym młodzi piłkarze Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chełmku dotarli do finałów wojewódzkich rozgrywek w piłce nożnej. Po sukcesie w rozgrywkach piłki halowej udało się uzyskać awans w rywalizacji na otwartym boisku. Po zwycięstwie na szczeblu gminnym drużyna awansowała do rozgrywek powiatowych, gdzie okazała się najlepsza spośród 9 drużyn nie tracąc bramki.

Wyniki w grupie:

Chełmek – Piotrowice 2-0

Chełmek – Osiek 2-0

Finały:

Chełmek – Oświęcim 2-0

Chełmek – Zator 1-0

    Wygrywając powiat drużyna uzyskała awans do rozgrywek rejonowych. W turnieju czterech najlepszych zespołów Małopolski Zachodniej padły następujące wyniki:

Chełmek – Żabnica 7-2

Chełmek – Trzebinia 10-1

Chełmek – Wolbrom 11-1

    Nasz zespół uzyskał awans do finałów wojewódzkich, w którym zagra sześć najlepszych zespołów z województwa.

Skład: Dominik Nowotarski, Maksymilian Pędrys, Mateusz Hudzik, Mateusz Bieniek, Bartosz Bęben, Rafał Gąsior, Sebastian Kopyć, Jakub Wróbel, Sergiusz Padula, Krzysztof Sowa, Michał Stachera,

Trener: Paweł Sidorowicz

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marek Idzik

Dyrektor SZS – P nr 2 w Chełmku

 

sklad

 
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZE NIE OD PARADY”

 

     W dniu 17 maja 2017r. odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Recytatorskiego „WIERSZE NIE OD PARADY”. Uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej prezentowali wiersze znanych i lubianych autorów twórczości dziecięcej. Z uwagą wysłuchaliśmy utworów przede wszystkim Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wszyscy pięknie recytowali przygotowane wiersze.

Więcej…
 
II Gminny Konkurs Czytelniczy

 

„Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę…….. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz,

podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc….”

(Arturo Perez-Reverte - Królowa Południa)

Więcej…
 
Wycieczka 2a do Pszczyny

    

    8 maja klasa II A pojechała na wycieczkę szkolną do Warowni w Pszczynie. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji – zwiedzanie obiektu, zabawy przy muzyce, bardzo trudny tor przeszkód, strzelanie z łuku i ciekawe konkursy. Uczniowie mieli okazję oglądać dawne stroje i rycerskie zbroje z epoki średniowiecza. Dzieci samodzielnie formowały chlebki, które wypiekane były w średniowiecznym piecu – „szabaśniku”. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak wspaniały plac zabaw wyposażony m. in. w: smoczą huśtawkę, wieżę gajowego, labirynt chatek z mostkami. Ogromną atrakcją była machina oblężnicza, z której można było zjechać zjazdem linowym.

    Pobyt w Warowni wszystkim bardzo się podobał. Wycieczka była udana, uczniowie wrócili z niej wypoczęci i zadowoleni.

Opiekunom bardzo dziękujemy za pomoc, a dzieciom za odpowiednie zachowanie.

Wychowawca kl. II a – Karolina Marciniak

Więcej…
 
X Gminny Konkurs Ekologiczny "What a wonderful world"
Niedziela, 14 Maj 2017 11:48

10 maja odbyła się Gala podsumowująca X Gminny Konkurs Ekologiczny "What a wonderful world".

 

www.chelmek.pl

 
Zajęcia astronomii w szkole podstawowej
Niedziela, 14 Maj 2017 11:46

Zajęcia astronomii w szkole podstawowej

We środę 10 maja 2017 r młodzież naszej szkoły uczestniczyła w niecodziennej lekcji astronomii pod hasłem: „Uderzenie Słońca”.

Więcej…
 
8 maj 1945r - 8 maj 2017r
Niedziela, 14 Maj 2017 11:31

W poniedziałek 8 maja, młodzież naszej szkoły wraz z Burmistrzem Chełmka Andrzejem Saternusem, oraz z przedstawicielami Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej i Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku złożyli kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu.

 

www.chelmek.pl
 
DZIEŃ ZIEMI

alt

     „Dzień Ziemi” wypada w kalendarzu 22 kwietnia. Święto ustanowiono po to, by przypominać, jak ważna jest dla nas nasza planeta i jak bardzo powinniśmy o nią dbać. W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej przygotowali spektakl ekologiczny pod tytułem „Spotkanie na leśnej polanie”. Młodzi aktorzy opowiedzieli o tym, jak należy zachowywać się w lesie, żeby nie płoszyć zwierząt?. W jaki sposób okazywać przyrodzie szacunek oraz jak ważne jest segregowanie śmieci. Przedstawienie było cenną lekcją ekologii dla wszystkich uczniów.

Pamiętajmy!

Nasza Ziemia to dom, o który musimy dbać!

       Dziękujemy drugoklasistom za mądre rady ekologiczne. Przedstawienie przygotowały panie: Karolina Marciniak i Izabela Tołwińska. Dziękujemy.

Więcej…
 
„Witaj maj, trzeci maj!”
Piątek, 05 Maj 2017 11:14

„Witaj maj, trzeci maj!” ...

Te słowa można było usłyszeć 4 maja w Parku Rodzinnym w Chełmku, gdzie uczniowie SZSP nr 2 świętowali kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Więcej…
 
Warsztaty „Uczymy się ratować życie”

    Dnia 28 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III c wzięli udział w warsztatach pt „Uczymy się ratować życie”. Miały one na celu doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził ratownik medyczny Łukasz Naglik.

    Na początku trzecioklasiści przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych. Następnie nauczyli się procedury udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł spróbować wykonać masaż serca oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Dzieci zapoznały się również ze sposobami tamowania krwotoków i opatrywania raz.

Dzięki tym warsztatom uczniowie uświadomili sobie potrzebę niesienia pomocy osobom, których życie jest zagrożone.

Joanna Czarnota

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>