‘’Pomoc daje Moc’’
Czwartek, 07 Grudzień 2017 10:13

‘’Pomoc daje Moc’’

Wtorek, 5 grudnia 2017 roku- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

            W tym dniu dziękujemy wolontariuszom za ich trud, czas poświęcony innym i umiejętności.

 

            Łącząc się w tym dniu z wolontariuszami działającymi w różnych obszarach pomagania, sekcja naszego szkolnego wolontariatu zorganizowała obchody Dnia Wolontariusza w szkole. Przypomnieliśmy społeczności uczniowskiej co to jest wolontariat, jakie są najważniejsze zadania wolontariusza , a przede wszystkim jakie korzyści płyną z bycia wolontariuszem.

Więcej…
 
Pomysły na proste i zdrowe śniadanie
Czwartek, 07 Grudzień 2017 10:04

Pomysły na proste i zdrowe śniadanie

               Uczniowie klasy V b podczas ostatnich lekcji wychowawczych, uczyli się przygotowywać zdrowe i pożywne drugie śniadanie. Wszyscy wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – bo dodaje nam sił i sprawia, że możemy efektywne pracować w szkole. Ale nie tylko dlatego: jeżeli już rano zaczniemy jeść zdrowo, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że przez cały dzień będziemy trzymać się zdrowej diety.

Więcej…
 
Edukacja i rozrywka w „Galerii Książki”
Czwartek, 07 Grudzień 2017 09:27

Edukacja i rozrywka w „Galerii Książki”

            Galeria Książki w Oświęcimiu, do której zawitaliśmy po raz kolejny to przyjazne miejsce dla każdego czytelnika bez względu na jego wiek. To miejsce dla młodych ciałem i duchem. Różnorodny i stale aktualizowany księgozbiór dostosowany do potrzeb i zainteresowań odwiedzających oraz prowadzone zajęcia edukacyjne pozwalają na rozwój intelektualny, emocjonalny i artystyczny młodego czytelnika.

getattachmid57148mpid3min1uid263a4d56b7d82df5

getattachmid57148mpid4min1uid263a4d56b7d82df5

Uczniowie naszej szkoły rokrocznie odwiedzają tę kulturalną placówkę by wziąć udział w zajęciach z edukacji medialno-czytelniczej. Klasa 7a wraz z wychowawcą uczestniczyła w interesującej lekcji poświęconej kreowaniu rzeczywistości będącej wytworem wyobraźni pt „Fantasy dla opornych”. Uczniowie wykazali się umiejętnością tworzenia tekstów literackich opartych na fikcji i magii.

                     Młodsi uczniowie z klasy IV a, b, c w obecności wychowawców i polonistów także gościli w progachtej nowoczesnej Miejskiej Biblioteki by poznać jej strukturę, obejrzeć działy takie jak: Biblioteczny Ośrodek Informacji Naukowej, Czytelnię Naukową, Bibliotekę Młodych oraz Wypożyczalnię. Dużym zainteresowaniem podczas oprowadzania przez bibliotekarki uczniów po działach bibliotecznych cieszyły się nowości biblioteczne oraz gry planszowe.

                 Warto wspomnieć o znajdującym się w Galerii Książki Centrum Literatury Dziecięcej czyli Ośrodku Naukowo – Badawczym zajmującym się promocją czytelnictwa oraz najlepszych książek dla dzieci. Nasi uczniowie poprzez udział w tych bibliotecznych zajęciach mają możliwość utrwalić nawyk czytania, pogłębić zainteresowania czytelnicze oraz uczestniczyć w zajęciach i warsztatach edukacyjnych związanych z literaturą dziecięcą i młodzieżową.

Organizator czytelniczo – medialnych wycieczek:

Mariola Krzeczkowska

 

 

 
MIKOŁAJKOWE ZWYCZAJE

alt

 

„Święty Mikołaju, prosimy Cię grzecznie,

w dniu Twojego święta, przyjdź do nas koniecznie.

My już od tak dawna na Ciebie czekamy,

co dzień być grzecznymi wszyscy się staramy.

Kiedy przyjdziesz do nas, będzie dzień wesoły,

a więc nie omijaj progów naszej szkoły!”

 

     W środę, 6 grudnia 2017r. , Święty Mikołaj nie ominął progów naszej szkoły. W Mikołajkowe Święto na uczniów całego zespołu czekały słodkie upominki. Święty Mikołaj wręczył dzieciom prezenty. Dopełnieniem radosnego dnia były niespodzianki klasowe.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie atrakcji mikołajkowych.

Więcej…
 
Stypendia artystyczne
Poniedziałek, 04 Grudzień 2017 10:10

Burmistrz Chełmka przyznał stypendia artystyczne uczniom naszej szkoły. Stypendia otrzymają Anna Księżarczyk, Justyna Legut, Martyna Kokoszka, Mateusz Andre.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

images1

 
ANDRZEJKI W KL. I i III

    alt

 

 „Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja” 

        Wigilia św. Andrzeja, przypadająca na 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Andrzejki są rozpowszechnione w całej Polsce i stanowią doskonały pretekst do młodzieżowej zabawy. Tak też było w naszej szkole. Uczniowie klas I i III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami zorganizowali spotkania andrzejkowe. W dniu „Andrzejek” konkursom i wróżbom nie było końca. Wprawdzie to tylko zabawa, ale czasem się sprawdza.

     Dziękuję nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i zorganizowanie radosnej zabawy w zespołach klasowych.

Iwona Bochenek

Więcej…
 
OPŁATA ZA OBIADY W GRUDNIU
Wtorek, 28 Listopad 2017 11:21

OPŁATA ZA OBIADY W GRUDNIU

( BEZ 22.12. 2017r) WYNOSI:

UCZNIOWIE – 60,00 ZŁ (15 dni x 4,00zł)

NAUCZYCIELE – 105,00 ZŁ (15 dni x 7,00zł)

ŚNIADANIA22,50 ZŁ (15 dni x 1,50zł)

 

PROSZĘ RODZICÓW O WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE DO KUCHNI DZIECI, KTÓRE BĘDĄ KORZYSTAĆ Z POSIŁKÓW. UCZEŃ OTRZYMA POSIŁEK PO OKAZANIU DOWODU WPŁATY LUB PO PISEMNYM ZOBOWIĄZANIU ZŁOŻONYM PRZEZ RODZICA O DOKANANIU OPŁATY W PÓŹNIESZYM TERMINIE. PRZED DOKONANIEM OPŁATY

PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY – NR TEL. 33 846 42 31 W SPRAWIE ODPISÓW

I NADPŁAT ZA POSIŁKI W POPRZEDNICH MIESIĄCACH

WPŁATY ZA POSIŁKI DO 10.12.2017r PŁATNE NA KONTO – BANK SPÓŁDZIELCZY NR KONTA : 83 8110 1023 2006 0319 7540 0007

JEŻELI PŁATNOŚĆ NIE JEST ZA CAŁY MIESIĄC, PROSZĘ WYPISAĆ W TYTULE DNI, W KTÓRE UCZEŃ NIE BĘDZIE JADŁ POSIŁKÓW

NIEDOTRZYMANIE TERMINU PŁATNOŚCI, SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA

 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

prawa dziecka

    Historia niezwykłej magii małego niedźwiadka zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych w 1902r. Ówczesny prezydent USA, pieszczotliwie nazywany Teddy (Teodor Roosvelt), na jednym z wielu swoich polowań myśliwskich, nie pozwolił zabić malutkiego niedźwiadka. To zdarzenie zostało zilustrowane, a w końcu rozpoczęła się produkcja pluszowych niedźwiadków. Nie każdy jednak wie, że ten pluszowy przyjaciel ma swoje święto.

   To właśnie 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Więcej…
 
Nasi nauczyciele WF wyróżnieni w powiecie !!!
Poniedziałek, 27 Listopad 2017 09:41

Nasi nauczyciele WF wyróżnieni w powiecie !!!

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo- wyborczego podsumowującego 4 letnią działalność Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Oświęcimiu wyróżniono naszych nauczycieli Wychowania Fizycznego Panią Anetę Gumułkę oraz Pana Pawła Sidorowicza za szczególne osiągnięcia oraz za wspieranie i popularyzację sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej powiatu oświęcimskiego.

Na zebraniu zostało również przedstawione podsumowanie. Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2016/17 oraz wybrano nowe władze na kolejną kadencję.

Wyróżnionym nauczycielom gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy.

 

 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

prawa dziecka  

    20 listopada 2017r. już po raz czwarty obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku.

   Wtedy posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle mówić będziemy o prawach dziecka. Przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

    Każde dziecko ma wiele praw. Dbajmy o to, aby nasze dzieci chętnie zdobywały wiedzę, uczyły się i odkrywały świat, ale także chrońmy ich beztroskie dzieciństwo.

  W naszej szkole też obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele w każdej klasie wnikliwie omawiali z dziećmi tematykę ich praw. Następnie każdy uczeń zilustrował wybrane przez siebie prawo. Najpiękniejsze prace zdobią szkolny korytarz.

  Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka oraz wykonali ekspozycję plastyczną na szkolnym holu.

Iwona Bochenek

Więcej…
 
CIEKAWY ŚWIAT ILUZJI

  

    W dniu 20.11.2017 r. uczniowie klas I i III przenieśli się w magiczny świat iluzji. Odwiedził nas bowiem profesjonalny artysta, który stworzył widowisko przybierające formę interaktywnej zabawy. Dzieci pomagały w wykonaniu poszczególnych trików iluzjonistycznych i same na chwilę stały się małymi „czarodziejami". W przedstawieniu czarodziej „wyczarował” dla nas kolorowe piłeczki, monety oraz żywe zwierzęta. Ciekawa scenografia i oprawa muzyczna pozwoliły młodemu widzowi przenieść się w inny świat.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>