Dekorowanie pierniczków kl IV a
Czwartek, 14 Grudzień 2017 10:10

8 grudnia 2017r.

Jedną z tradycji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia jest pieczenie i dekorowanie pierniczków, których nie może zabraknać na wigilijnym stole. Uczniowie klasy IVa mieli okazję poczuć magie świat dekorując świateczne ciasteczka. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem ozdabiając swoje pierniczki, którym naprawdę trudno było się oprzeć.

 
Z życia SKO

alt         W listopadzie został ogłoszony konkurs literacko- plastyczny: „ Jesienna rymowanka o oszczędzaniu”.

  Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności oraz rozwijanie umiejętności literackich i plastycznych.

        Uczniowie wykonali ponad 20 prac. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się początkiem grudnia . Zostało wybranych 9 prac, w których uczniowie samodzielnie zredagowali rymowankę i pięknie ją zilustrowali. Wybrane prace można oglądać na szkolnej gazetce.

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają nagrody na szkolnym apelu.

Opiekunowie SKO

Lista nagrodzonych:

I miejsce- Wiktoria i Mateusz Andre

II miejsce- Milena Pyrek

III miejsce- Amelia i Błażej Smołkowicz

Wyróżnienia: Kinga Koczur, Alicja Sidorowicz, Kacper Wesecki ,Kamila Drąg   

Więcej…
 
DBAMY O SWOJE ZDROWIE

    Szkolny Klub Wiewiórka zorganizował dla dzieci z klas pierwszych i trzecich konkurs plastyczny pt. ,,Dbamy o swoje zdrowie". Wzięło w nim udział 39 uczniów. Wszystkie prace młodych artystów są zaprezentowane w dolnym holu w budynku przy ul. Brzozowej 7. Możemy podziwiać pomysłowe, niezwykle pouczające i estetycznie wykonane dzieła. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie!

Jury w składzie: mgr Ewa Gajda, mgr Ewa Wędzina i mgr Izabela Tołwińska wyłoniło laureatów.

Oto wyniki:

Klasy pierwsze:

  • I miejsce - Anita Kowalik z klasy I a,
  • II miejsce - Justyna Kalita z klasy I a,
  • III miejsce - Krzysztof Miziołek z klasy I a.

Wyróżnienia: Alicja Sidorowicz z klasy I c, Wiktoria Andre z klasy I b.

Klasy trzecie:

  • I miejsce - Mateusz Andre z klasy III a,
  • II miejsce - Maja Stachera z klasy III a,
  • III miejsce- Natalia Ortman z klasy III d.

Wyróżnienia: Milena Kowaliczek z klasy III c, Milena Pyrek z klasy III c, Marika Rumin z klasy III b.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
SPOTKANIE Z PISARZEM

W dniu 8 grudnia 2017r. uczniowie klas pierwszych i trzecich wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Kozłem – współczesnym polskim pisarzem, specjalizującym się w literaturze dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza przygodowej, podróżniczej i detektywistycznej.

Najpopularniejsze jego książki to:

„Skrzynia Władcy Piorunów” (wpisana na listę lektur dla klas 4-6 szkoły podstawowej od roku szkolnego 2017/2018);

• „Wombat Maksymilian” (seria interaktywnych książek podróżniczych dla młodszych dzieci - Nagroda Magellana, nagroda główna w kategorii: Przewodnik dla dzieci roku 2016).

      Pan Marcin Kozioł w ciekawy sposób opowiedział o zwierzętach wombatach- torbaczach występujących na obszarze Australii. Autor pokazał też, jak powstaje książka. Spotkanie było interesujące i wzbudziło zainteresowanie najmłodszych.

Więcej…
 
Podziękowanie
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 16:03

podzienkowanie

 
W progach naszej szkoły gościł pan Marcin Kozioł
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 14:20

W ubiegłym tygodniu na zaproszenie pani wicedyrektor, pani Anny Remsak, w progach naszej szkoły gościł pan Marcin Kozioł, pisarz, autor powieści dla dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy w ramach projektu Szkoła na 6+
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 12:21

W piątek 8 grudnia 2017r. o godz. 6:00 odbyła się wycieczka klas trzecich gimnazjum do Warszawy w ramach projektu unijnego „Szkoła na 6+”.

Więcej…
 
Program dla szkół
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 12:12

Klasy IV biorą udział w "Programie dla szkół", dzięki któremu otrzymują owoce, warzywa i produkty mleczne.

Więcej…
 
Znajdź właściwe rozwiązanie!
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 12:02

Znajdź właściwe rozwiązanie!

            Uczniowie naszej szkoły, głównie klasy piąte i szóste, realizują program profilaktyki palenia tytoniu: Znajdź właściwe rozwiązanie.

Więcej…
 
Szkolny Klub Sportowy w każdej szkole

alt   Od stycznia do grudnia 2017r. w naszej szkole realizowany był program „Szkolny Klub Sportowy w każdej szkole”, nawiązujący do sprawdzonej formuły szkolnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych. W programie uczestniczyli uczniowie klas trzecich oraz V i VI szkół podstawowych. Przedsięwzięcie przyczyniło się do wzrostu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz zapewniło im możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić zajęcia, prowadzący – Joanna Czarnota oraz Elżbieta Poznańska – Gondek, wprowadziły element rywalizacji. W ramach realizacji programu odbyły się zawody międzyszkolne. Uczniowie 9 i 10- letni zaprezentowali poznane umiejętności koszykarskie i piłkarskie. W listopadzie i grudniu zorganizowano zawody sportowe w SZS w Gorzowie oraz SZS-P nr 2 w Chełmku. Rywalizowali sportowcy z obu szkół. W rezultacie rozgrywki zakończyły się remisem. Rywalizacja była wspaniałą sportową przygodą.

   Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty udziału w Programie SKS.

Więcej…
 
Zbiórka makulatury
Czwartek, 07 Grudzień 2017 10:18

UWAGA!!! Zbiórka makulatury !!!

 

            Samorząd Uczniowski wraz z fundacją “Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” organizuje całoroczną zbiórkę makulatury. Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Jednocześnie projekt ma wymiar edukacyjny. Uczy dzieci i młodzież empatii, a także pokazuje, że należy pomagać innym.

Makulaturę przynosimy w każdy piątek !!!

Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji dostaną dodatnie punkty z zachowania oraz wśród najlepszych zostaną rozlosowane nagrody.

 

getattachmid57180mpid8min1uid6ed4d3c766a95772

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>