Podziękowanie
Poniedziałek, 26 Marzec 2018 10:28

Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku zorganizował zbiórkę książek w ramach kampanii „Zaczytani”. Pragniemy podziękować uczniom i rodzicom, którzy tak aktywnie włączyli się w tę wolontariacką akcję organizowaną przez szkolną bibliotekę w budynku szkoły przy ulicy Piłsudskiego. Zostało zebranych około 800 sztuk książek, które przekazano do głównego organizatora tej kampanii tj. Galerii Książki w Oświęcimiu. Książki te zostaną dostarczone na oddziały szpitalne, w których przebywają dzieci i młodzież przewlekle chorzy.

Mariola Krzeczkowska

 

Podziękowanie

 
XX Bieg Poszukiwaczy Wiosny
Poniedziałek, 26 Marzec 2018 09:58

 

 

 Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na
XX BIEG POSZUKIWACZY WIOSNY
23 marca godz. 12.00 

Stawy w Chełmku

 

 

 

W dniu 23.03.2018. odbył się, na Stawach, już XX Bieg Poszukiwaczy Wiosny, organizowany przez MOKSiR. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas SP i Gimnazjum, ogółem 30 zawodników pod opieką pani Anety Gumułki.

Więcej…
 
Wielkanoc tuż, tuż…

    

   22 marca w klasie Ib zapanował wiosenny, świąteczny nastrój. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Agnieszki wykonali ozdoby na wielkanocny stół. Z bibuły i gazet wyczarowali świąteczne kurczątka w wiosennych gniazdkach. Akcentem, który podkreślał Wielkanoc, były papierowe pisanki. Dzieci pracowały chętnie, dokładnie i z dużą uwagą.

     Dziękujemy pani Agnieszce Mucha za wspaniałe warsztaty.

Klasa Ib z wychowawczynią 

Więcej…
 
Wyniki I etapu SZKOLNEGO KONKURSU ZNAJOMOŚCI MAPY POD HASŁEM: „ORIENTUJ SIĘ”
Piątek, 23 Marzec 2018 10:23

W dniu 22.03. 2018 o godzinie 14.30 w sali 208 odbył się I etap SZKOLNEGO KONKURSU ZNAJOMOŚCI MAPY POD HASŁEM: „ORIENTUJ SIĘ”.

W konkursie wzięło udział 28 osób z klas IV – VII Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum. Konkurs dotyczył mapy fizycznej i politycznej Ameryki Północnej i Południowej. Kolejne etapy odbędą się w dniach 23.04.2018 – mapa Eurazji oraz 21.05.2018 – mapa Afryki, Australii i Oceanii.

W II etapie mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy konkursu. Serdeczne gratulacje !!!! Dziękuję za zaangażowanie i liczny udział.

Poniżej prezentujemy najlepsze wyniki.

Lokata po I etapie

Imię i nazwisko

klasa

Ameryka Północna mapa max

10 p do zdobycia

Ameryka Południowa mapa max

10 p do zdobycia

Ameryki państwa

max

10 p do zdobycia

Suma punktów

max 30 p

1.

Martyna Dyczka

III b

10

10

10

30

REKORD

2.

Wiktoria Wolska

III b

10

9

10

29

2.

Kamila Pencko

III b

10

10

9

29

3.

Wiktoria Wilczak

III a

9

8

9

26

3.

Dawid Szyjka

VII b

9

9

8

26

4.

Julia Dworniczek

VII b

9

8

6

23

4.

Weronika Piwowarczyk

VII a

10

9

4

23

5.

Joanna Zabdyr

V a

8

8

6

22

 

materiały do pobrania

materiały do pobrania

 
„Bieg po wiosnę”

     

   Z okazji obchodów „Pierwszego Dnia Wiosny” uczniowie klas I i III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursach sprawnościowo – ekologicznych zorganizowanych przez Szkolny Klub Ekoprzyjaciel. Dzieci mogły wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale i sprawnością fizyczną. Do konkursu stanęło siedem 5-osobowych drużyn klasowych.

   Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów. Dzieci były wspaniale przygotowane i wykazały się dużą wiedzą, czego dowodem są zajęte przez nich miejsca w konkursie. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę.

     Przeprowadzony konkurs był częścią udziału naszej szkoły w projekcie ekologicznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty pt. „Czysta Małopolska”.

Wszystkim uczniom klas I i III gratulujemy wspaniałej rywalizacji. Opiekunom Koła „Ekoprzyjaciel”: paniom: K. Marciniak i I. Tołwińskiej dziękujemy za pomysłowość i organizację „Biegu po wiosnę”.       

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny
Czwartek, 22 Marzec 2018 09:24

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2018 r uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej bawili się na turnieju pod hasłem: „Zdrowie dla wszystkich”. Dla dzieci został przygotowany cykl imprez: konkurs wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, krótki pokaz tańca Shuffle dance oraz mini turniej sportowy.

Chcieliśmy aby ten dzień był świętem zdrowia i budzącej się do życia przyrody. Gorącą atmosferę, mimo ujemnych temperatur na zewnątrz, stworzyła para prowadzących, uczniów klasy III a - Jadwigi Gąski i Oskara Mazgaja.

Efektowny tańc zaprezentowały dziewczynki z klasy V b – Justyna Szewczyk, Weronika Szczepańska, Paulina Nickel oraz budzący podziw solowy występ Emilii Dyląg.

Turniej wiedzy o zdrowiu wygrał Patryk Twardy (klasa VI b), drugie miejsce zajęła Emila Majcherczyk (klasa IV c ),trzecie Patryk Siudy (klasa IV a). Nagrody dla zwycięzców wręczyła pani wicedyrektor Anna Remsak.

Najwięcej emocji sportowych wzbudził turniej sprawnościowy. Tu liczyła się nie tylko sprawność fizyczna ale też wiedza o właściwym odżywianiu. Taka tematyka, promująca zdrowie towarzyszy naszej szkole już od wielu lat, ponieważ realizujemy program Trzymaj Formę. Wiele pracy w przygotowanie imprezy włożyła klasa V b.

Całą imprezę przygotowali nauczyciele: Urszula Kowalska, Anna Grochal, Aneta Gumułka, Sebastian Fedecki. Pomocą służyli także panie Klaudia Kocot i Mariola Krzeczkowska.

Urszula Kowalska

 

 
Podziękowanie
Środa, 21 Marzec 2018 09:46

Podsumowanie konkursu ekologicznego

„Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”

>> Edycja 2017<<

 

20 marca 2018 r odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”, w którym w tym roku udział wzięło 29 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu oświęcimskiego. Nasza szkoła przekazała 110 kg odpadów. Konkurs corocznie organizuje Zakład Usług Komunalnych Sp. Z o.o. w Oświęcimiu

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i czekamy na kolejną edycję!

Opiekun konkursu

Urszula Kowalska

 

 

 

Podziękowanie dla Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku za udział w Konkursie Ekologicznym "Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii"

załącznik

 

Podziekowanie dla Pani Urszuli Kowalskiej opiekuna Konkursu Ekologicznego "Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii"

załącznik

 
,,Muzyka łagodzi obyczaje”
Poniedziałek, 19 Marzec 2018 15:17

 

,,Muzyka łagodzi obyczaje”

 

Uczniowie z Koła Teatralnego oraz biorący udział w projekcie edukacyjnym przygotowali występ artystyczny dla wychowawców Fundacji im. B. Alberta.

 

Spotkanie oparte było na montażu słowno-muzycznym. Muzyka, śpiew i taniec były przewodnim motywem tego występu. Wśród gości zachwyt wzbudził występ uczennicy, która zaprezentowała swoje umiejętności gry na pianinie. Młodsi uczniowie z kolei czarowali gości wokalnymi umiejętnościami oraz doskonałym kunsztem tanecznym. Cały program artystyczny zamknięty został w ramy historii muzyki na przestrzeni wieków, co pozwalało widzom odbyć podróż w czasie: od czasów starożytnych aż do współczesności. W trakcie artystycznej prezentacji nie zabrakło miejsca na chwilę poetyckiej zadumy przy dźwiękach gitary w wykonaniu uczennic klas gimnazjalnych.

 

Nad całością tego artystycznego przedstawienia czuwały panie Mariola Krzeczkowska i Aldona Krawczyk. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Spotkanie z Fundacją im. Brata Alberta miało na celu nie tylko prezentację talentów młodzieży, ale także realizację celów wychowawczo-dydaktycznych. Tego typu imprezy integrują środowisko szkolne z niepełnosprawnymi osobami  i otwierają zdrowych, młodych ludzi na problemy osób chorych.

 

 

 
Ogólnopolski Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
Poniedziałek, 19 Marzec 2018 10:12

W Podolszu w dniach 15.03 i 16.03.18r odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Naszą Szkołę Podstawową reprezentowali uczniowie klas VII – Oliwia Waleń, Katarzyna Mirocha, Dawid Kozak i Patryk Pasternak, a Gimnazjum – Marcel Mazgaj, Dawid Kmiecik i Julia Gut.

 
Powiatowy Konkurs Ekologiczny z Tauronem
Poniedziałek, 19 Marzec 2018 09:41

W dniu 14.03.2018 w Zespole Szkół w Libiążu odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny z Tauronem pod hasłem: „Dobra energia dla wszystkich”. Wzięły w nim udział dwa zespoły z naszej szkoły: Wilczak Wiktoria i Kowolik Julia z III a (przygotowane przez p. Annę Grochal) oraz Kurdziel Magdalena i Pencko Kamila z III b (przygotowane przez p. Urszulę Kowalską). Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska, propagowanie wiadomości dotyczących istoty zrównoważonego rozwoju a także uwrażliwienie młodzieży na konieczność zachowań proekologicznych. Rywalizacja składała się z trzech etapów: testu wiedzy, rozpoznawania piktogramów z produktów dostępnych na rynku oraz sortowania odpadów. Uczennice poradziły sobie świetnie, jednak konkurencja była duża. Dziewczęta z III a zdobyły czwarte miejsce na 15 zespołów startujących w konkursie. Nagrody ufundowała firma Tauron.

 
Dzień Kobiet, Dzień Kobiet - niech każdy chłopak się dowie!

      Co roku - 8 marca, obchodzimy w naszej szkole Święto Dziewczynek. W tym szczególnym dniu opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali apel szkolny, na którym wysłuchaliśmy piosenek i wierszy dedykowanych dziewczynkom i paniom. Nagrodzono, wybraną wcześniej, najsympatyczniejszą uczennicę z każdej klasy. Chłopcy złożyli najlepsze życzenia swoim koleżankom i zatańczyli specjalnie dla nich taniec ,,Swing w uliczce”.     

   

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>