Apel pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu
Piątek, 02 Wrzesień 2011 09:46


   Data 1 września kojarzy się wszystkim uczniom z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a także wymianą wakacyjnych wspomnień. Dla uczniów Samorządowego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Chełmku był to również dzień zadumy i powrotu do wydarzeń sprzed 72 lat, kiedy to na nasz kraj najechał niemiecki okupant. By uczcić pamięć tych , którzy uczynili wszystko, by Polska nie utraciła wolności Dyrekcja Zespołu, nauczyciele i młodzież udała się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu - miejsce szczególne dla mieszkańców Chełmka. Tam wspólnie z przedstawicielami władz miasta, między innym Panem Burmistrzem Andrzejem Saternusem oraz kombatantami, oddaliśmy symboliczną wiązanką hołd tym, dla których Ojczyzna stanowiła dobro najwyższe.


 
PASOWANIE NA PIERWSZAKA


(37kB)  

          W piątek 16 września w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klas pierwszych. W tym uroczystym dniu pierwszaków przywitali starsi koledzy z klas III, którzy przygotowali program artystyczny. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami naszej szkoły oraz godnie ją reprezentować. Po ślubowaniu każdy uczeń był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor i Pana Dyrektora „zaczarowanym ołówkiem”. Uczniowie otrzymali swoje pierwsze dokumenty – legitymacje szkolne. Na zakończenie czekała na dzieci jeszcze wspaniała niespodzianka - słodkie prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.

 

Chodźcie śmiało

do szkoły Pierwszacy,

do nauki wspólnej,

do pracy.

 Szkoła drzwi swe

otwiera gościnnie,

 szkoła dzisiaj serdecznie Was przyjmie!

Karolina Zamarlik 

zapraszamy do galerii zdjęć  
Więcej…
 
Rok szkolny 2011/2012
Wtorek, 23 Sierpień 2011 11:56


 Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

   W czwartek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. O godz. 8 00 zostanie odprawiona msza świetą w kościele parafialnym dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz pracowników szkoły. Następnie ok. godz. 900 odbędą się  spotkania z wychowawcami w salach klasowych.
 
   Po wakacyjnej przerwie rozpoczyna się kolejny rok szkolny 2011/2012. Mam nadzieję, Drogie Dzieci i Droga Młodzieży, że ten czas dobrze wykorzystaliście: odpoczęliście podczas wakacyjnych wyjazdów, odetchnęliście od zeszytów i podręczników, a teraz z zapasem pozytywnej energii i nowymi planami  wracacie do nauki.  Przed nami wszystkimi bowiem kolejny rok wytężonej pracy.
Dlatego życzę Wam, Drodzy Uczniowie wytrwałości i sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.

Życzę radości z odkrywania nowych dziedzin i poznawania świata. LaughingSurprisedSmile

  
Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły
życzę więc spokoju, satysfakcji z pracy i  zadowolenia z osiągnięć swoich uczniów i własnych.
Niech nowy rok szkolny 2011/2012 stanie się dla Was wszystkich rokiem znaczących sukcesów!
 
                                                                                                             Dyrektor Zespołu: Marek Idzik                                                                                                                  
 
PIKNIK RODZINNY


         

          Już po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie klas I – III wspólnie z rodzicami bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce. Dzień 9 czerwca 2011r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wiele radości. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków i uczniów klas I-III. Później towarzyszyły nam wesołe konkursy i zabawy, m.in. malowanie buzi i upodabnianie się do postaci bajkowych. Kiełbaska z grilla smakowała, jak nigdy dotąd, a dmuchane zamki i zjeżdżalnie dostarczyły ogromnych wrażeń. zapraszamy do galerii zdjęć  

Więcej…
 
Piknik Europejski
Czwartek, 16 Czerwiec 2011 09:08


   Jak co roku w naszej szkole odbył się Piknik Europejski. Organizacja tej imprezy z roku na rok staje się tradycją. I tym razem nie zabrakło ciekawych niespodzianek. Uczniowie mieli szansę wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej i Prezydencji Polski w konkursie 1z 10. Rywalizacja była bardzo zacięta i dlatego też trudno było wybrać zwycięzcę. Wygranym jednak został Konrad Bradecki z klasy II a. Po zakończeniu konkurencji uczestnicy otrzymali nagrody. W następnej części spotkania goście oraz gospodarze mogli zachwycać się występami artystycznymi szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzież z Klubu Europejskiego i grupy e-Twinning oczarowali publiczność swoim wokalem.

 

Piosenki zaśpiewano w języku: polskim, niemieckim oraz angielskim, które były niesamowite. Po występach uczniów przenieśliśmy się na boisko szkolne, gdzie miały miejsce zawody sportowe. Ich organizatorami byli pan S. Fedecki, P. Sidorowicz oraz pani J. Czarnota. By umilić ten cudowny wieczór, Rada Rodziców zorganizowała grilla. Można było także zakupić ciasto lub napój. Zgromadzeni goście mieli szansę na wygranie cennych nagród podczas loterii fantowej. Na zakończenie spotkania mogliśmy usłyszeć zespół „Unstress”. W przygotowywaniu uroczystości wzięli udział Rada Rodziców oraz nauczyciele: A. Grochal, M. Smółka, E. Pilch, R. Księżarczyk-opiekunowie Klubu Europejskiego.


 
Program profilaktyczny dla rodziców
Wtorek, 14 Czerwiec 2011 06:13


   W dniu 6 czerwca 2011 r. w Samorządowym Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Chełmku odbyło się szkolenie dla rodziców przeprowadzone przez pracownika Centrum Profilaktyki i Edukacji z Krakowa. Program szkolenia dotyczył profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych. W trakcie szkolenia wskazano na szkodliwy wpływ alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy na organizm człowieka. Mówiono o symptomach mogących świadczyć o kontakcie dziecka z narkotykami oraz jakie kroki podjąć w sytuacji zagrożenia. Rozdane zostały również ulotki o powyższej tematyce.

 
II Memoriał im. Łukasza Hobory
Wtorek, 14 Czerwiec 2011 05:44


   W środę 1 czerwca nasza Szkoła wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku była organizatorem II Memoriału im. Łukasza Hobory. Otwarcia II Memoriału dokonał dyrektor SZS-P nr 2 w Chełmku Marek Idzik w obecności rodziców Łukasza Hobory, Andrzeja Skrzypińskiego – członka Zarządu Powiatu Oświęcimskiego oraz społeczności szkolnej. W turnieju wystartowały reprezentacje szkół z naszej gminy: Bobrek, Gorzów, „Jedynka” oraz gospodarz turnieju „Dwójka”. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjum. Zwycięzcą turnieju szkół podstawowych została „Dwójka” natomiast wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się drużyna z Gorzowa. Zespoły zostały nagrodzone okazałymi pucharami i medalami wręczanymi przez Państwa Mariolę i Macieja Hoborów – rodziców tragicznie zmarłego nauczyciela.  


 
Dzień Dziecka ze Strażakami


          Każdy, będąc dzieckiem, chociaż przez chwilę marzył, aby zostać strażakiem. 31 maja z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl. III „c” mieli okazję uczestniczyć w pokazie przygotowanym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci nie mogło zabraknąć prawdziwego wozu strażackiego. Uczniowie mieli okazję dokładnie pooglądać cały specjalistyczny ekwipunek ukryty w wielkich czerwonych samochodach. Chętni zasiedli za kierownicą wozów strażackich oraz przymierzyli mundur i hełm. Strażacy opowiadali o swojej pracy i objaśniali, co do czego służy. W programie dla dzieci była również wizyta w Muzeum Tomasza Baty oraz warsztaty plastyczne. Zwieńczeniem tego pełnego niespodzianek dnia było wspólne grillowanie. Składamy gorące podziękowania Komendatowi oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku za zaproszenie  i wspaniałą zabawę.

                                                                                                                          Karolina Zamarlik zapraszamy do galerii zdjęć  

Więcej…
 
ZIELONA SZKOŁA NAD POLSKIM MORZEM 2011 r.


 

ZIELONA SZKOŁA NAD POLSKIM MORZEM 2011 r.

 ośrodek „ Barka” w Jarosławcu

 

              W dniach 19 maja – 28 maja 2011 roku, klasy trzecie pod opieką nauczycieli wyjechały na Zieloną Szkołę do Jarosławca. Jarosławiec jest małym, spokojnym letniskiem położonym na wybrzeżu środkowym pomiędzy Darłowem a Ustką. Unikalne walory klimatyczne oraz krajobrazowe, bogactwo sosnowych lasów, nadmorski klif oraz czysta woda morska stworzyły idealne warunki do przyjemnego wypoczynku i pracy. Najważniejszą atrakcją Jarosławca jest latarnia morska wznosząca się na wysokość 33 m.

             Głównym celem Zielonej Szkoły było przebywanie w ekologicznie czystym środowisku, edukacja ekologiczna i szeroko pojęta profilaktyka zdrowotna. W ramach Zielonej Szkoły uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach rekreacyjno - sportowych, w grach i zabawach ruchowych, mieli możliwość wykorzystywania naturalnych czynników klimatycznych poprzez piesze wycieczki, spacery brzegiem morza, gry i zabawy ruchowe na plaży. W programie Zielonej Szkoły znalazły się także dyskoteki, konkursy, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczki do ciekawych miejsc, zwiedzanie latarni morskiej, przejażdżka konna, rejs statkiem, zwiedzanie Darłowa i wiele innych atrakcji.

           Wyjazd na Zieloną Szkołę był dla większości uczniów pierwszym samodzielnym wyjazdem (bez rodziców). Dla wielu uczniów było to także pierwsze spotkaniem z morzem. Ponadto Zielona Szkoła dała im możliwość nabywania umiejętności samodzielnego radzenia sobie w życiu codziennym. Uczniowie musieli wykazać się samodzielnością w zakresie higieny osobistej, dbałości o rzeczy swoje i kolegów, umiejętnością współżycia w grupie rówieśniczej.   

Wychowawcy:

Urszula Palka

Karolina Zamarlik

Katarzyna Linchard

 

Jak się bawiliśmy? 

Wiersze i zdjęcia mówią same za siebie.

 

Więcej…
 
Żywa lekcja historii
Poniedziałek, 30 Maj 2011 06:41


   W dniach 19 i 26 maja 2011 r. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Chełmku gościło Pana Romana Borowca – kombatanta, który opowiedział uczniom klas III historię swojego spotkania z mjr Henrykiem Dobrzańskim PS. „HUBAL” wiosną 1940 r. W czasie spotkania uczniowie naszego gimnazjum pozyskali informacje nt. uczenia się w czasie okupacji hitlerowskiej oraz działalności ruchu oporu. Chętnie zadawali pytania w różnych, ciekawiących ich obszarach. Obecność Pana Romana Borowca, jego przekaz informacji można uznać za bardzo pożyteczną dla rozwoju świadomości historycznej naszych uczniów.

 
PRZEDSZKOLAKI ŚPIEWAJA DLA TYMKA„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

 ale przez to kim jest.

 Nie przez to, co ma, ale przez to,

czym się dzieli z innymi”.

                                                                                            (Jan Paweł II)

 

        Dnia 14.05.2011 r. w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku przedszkolaki z naszego przedszkola śpiewały dla Tymka. Wtedy bowiem odbyła się akcja charytatywna na rzecz chorego chłopczyka. Przedszkolaki pod opieką swoich pań śpiewały, tańczyły, licytowały prace plastyczne i uczestniczyły w loterii. W efekcie „wyśpiewały” ponad pięć tysięcy złotych.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom oraz wychowawcom przedszkola.


Więcej informacji na stronie naszego Przedszkola


 
<< Początek < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnie >>