Karate
Poniedziałek, 19 Grudzień 2011 13:40


    6 grudnia 2011 r. w naszym Gimnazjum odbył się pokaz karate Kyokushin. Gościliśmy Prezesa chrzanowskiego Klubu Karate, mistrza Europy i wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski, doświadczonego trenera i wychowawcę, posiadacza 4 dan - Zbigniewa Zielińskiego. Sensei ( mistrz) ze swoimi podopiecznymi i grupą młodych sempai ( uczniowie), którzy swoją przygodę z tą piękną sztuką walki rozpoczęli we wrześniu, pokazali krótki trening, walkę z partnerem, łamanie desek. Sensei zademonstrował, niezwykle efektownie wyglądającą, technikę kata. Wszystkich widzów pokaz niezwykle zainteresował, z ciekawością przyglądali się popisowi łamania desek. Dowiedzieli się, że karate jest nie tylko sztuką walki ale też sposobem na wyciszenie się, pracą nad ciałem i umysłem.

                                                                                                          


 
"Eurodwójka" na warsztatach europejskich
Wtorek, 22 Listopad 2011 11:02


   16 listopada 2011 r. członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurodwójka” kolejny raz wzięli udział w warsztatach europejskich przy Małopolskim Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Krakowie. Tematyka warsztatów dotyczyła Waluty Euro oraz Funduszów Europejskich. Młodzież gimnazjalna uczestniczyła w dyskusji zadając liczne pytania prowadzącym. Za aktywny udział została nagrodzona książkami. Kolejne warsztaty odbędą się na terenie naszego gimnazjum.


 
Nasi piłkarze z SP 2 wygrywają!!!
Poniedziałek, 28 Listopad 2011 12:38


   Nasi młodzi piłkarze najlepsi w powiecie !!! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmku popisali się nie lada wyczynem wygrywając zawody powiatowe w piłce nożnej po raz drugi z rzędu. Po zwycięstwie w gminie nasi chłopcy udali się na zawody powiatowe w Rajsku. Turniej był rozgrywany w dwóch 4-zespołowych grupach, z których zwycięscy wychodzili do finału. Zawodnicy naszej szkoły, w grupie pokonali zespoły z Oświęcimia, Zatora oraz Brzeszcz. Uzyskując pierwsze miejsce wyszliśmy do finału gdzie czekała już na nas „ekipa” z Kęt. Było to bardzo emocjonujące spotkanie , w którym zwyciężyliśmy 1-0 po bramce Mikołaja Kukiełki. Wielkie Brawa dla naszych chłopaków, tym bardziej, że wygraliśmy cały turniej drugi raz z rzędu i to bez straty gola !!! Gratulacje !!! Paweł Sidorowicz

 
Wspomnienia z wizyty
Piątek, 18 Listopad 2011 10:15


   Wspomnienia z wizyty w Polsce przedstawicieli Centrum Młodzieżowego z Leinefelde-Worbis. Zapraszamy do oglądania witryny internetowej naszych przyjaciół.

Galeria zdjęć

 
I miejsce w konkursie PCK
Wtorek, 13 Grudzień 2011 10:01


     W ramach działalności Szkolnego Klubu PCK, gimnazjalistki Wioletta Horodeńska i Aleksandra Krawczyk wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Ósemka” w Chełmku. Celem konkursu było promowanie wiedzy na temat ogromnej roli krwi jako bezcennego leku, ratującego ludzkie zdrowie i życie, propagowanie idei krwiodawstwa, krwiolecznictwa i transplantacji. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej podejmującej zagadnienia związane z ratowaniem ludzkiego życia dzięki krwiodawstwu, krwiolecznictwu, czyli leczeniu chorych składnikami krwi oraz przeszczepianiu narządów. 24 listopada w Powiatowym Zespole nr 8 SZiO w Chełmku odbył się uroczysty finał konkursu, w którym uczniowie z terenu Miasta i Gminy Chełmek zaprezentowali swoje prace. Prezentacja multimedialna naszych gimnazjalistek zyskała największe uznanie w oczach jury, które przyznało jej  I miejsce.
                                          Gratulujemy!

Mamy nadzieje, że propagowanie krwiodawstwa i transplantacji przyczyni się do ocalenia życia większej ilości ludzi, w myśl słowom Antoine de Saint-Exupery: „Im więcej dajesz, tym większym się stajesz”.
                                                      Joanna Baran i Aneta Wróbel, opiekunowie Szkolnego Klubu 
                           

 
Wizyta księdza biskupa Jana Szkodonia
Wtorek, 15 Listopad 2011 11:14


   W dniu 14 listopada 2011 r., w ramach wizytacji Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku, odwiedził naszą szkołę biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Jan Szkodoń. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie zespołu, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Ksiądz biskup życzył wszystkim uczestnikom spotkania rozwijania posiadanych talentów (dzieciom i młodzieży tych związanych z nauką). Spotkanie uświetniły pieśni religijne i recytowane wiersze.

 
Akademia z okazji Święta Niepodległości
Czwartek, 17 Listopad 2011 20:30


„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród. Nie damy pogrzęść mowy. Polski my naród, polski lud.”

9 listopada w Gimnazjum nr 2 w Chełmku odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas trzecich.
11 listopada 1918 roku to znacząca data w historii Polski – dzień odzyskania niepodległości. Minęła kolejna rocznica odzyskania przez Polskę, po 123 latach niewoli, niepodległego bytu. Akademię rozpoczęła „Rota”, w czasie której uczeń wniósł flagę Polski. Nie brakło elementów teatralnych i dramatycznych gdy uczennice w czarnych strojach jako kraje zaborcze „skuły” Polskę łańcuchami.


Wokalną prezentację uczennic uzupełniały recytacje wierszy patriotycznych takich jak "Czerwone maki na Monte Casino" czy "Był taki rok 63" . Akademię zakończyły słowa narratorki: Wreszcie w 1945 przyszła wolność. Z ruin i zgliszcz zbieraliśmy się do wielkiej odbudowy kraju. Mimo, że należeliśmy do grona zwycięzców, dopiero w 1989 roku zaczęliśmy być podobni do wolnej Europy. Potem zabrzmiały słowa piosenki Bajmu, .„Biała Armia” którą zaśpiewali wszyscy występujący. Uroczystość została przygotowana przez panie: Mariolę Krzeczkowską, Renatę Banaś i Ewę Jeleń. 
SKE "Eurodwójka" na Zlocie
Niedziela, 13 Listopad 2011 19:20


   8 listopada po raz kolejny SKE „Eurodwójka" z naszego gimnazjum  - wziął udział w VIII Małopolskim Zlocie Klubów Europejskich. Tematem przewodnim zlotu była prezydencja Polski w UE oraz rola Małopolskiego Kuratorium w realizacji projektów dotyczących polskiej prezydencji. Dla naszych klubowiczów była to kolejna okazja do zaprezentowania swojej działalności.


 
Wizyta przyjaciół z Leinefelde – Worbis
Niedziela, 30 Październik 2011 20:09


   Od 24.10. do 27.10.2011 gościliśmy w naszej szkole grupę niemiecką. Celem wizyty było wstępne opracowanie projektu, w którym wezmą udział uczniowie naszej szkoły oraz podopieczni Centrum młodzieżowego Leinefelde-Worbis. W trakcie pobytu nasi goście zwiedzili Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Saleziańskiego, Muzeum Auschwitz i Brzezinkę, Muzeum Etnograficzne w Wygiełzowie.

Wzięli udział w spotkaniu z Burmistrzem Chełmka, oraz w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez fundację Brata Alberta. Dyrektor MOKSiRu przybliżył historię naszego miasta oprowadzając gości po Domu Pamięci Baty. Wspólne spotkanie jest początkiem dalszej współpracy przy realizacji projektów naszych miast. 

 
Pogadanka profilaktyczna
Niedziela, 30 Październik 2011 19:56


   W dniu 28 października 2011 r. w Samorządowym Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Chełmku odbyła się prelekcja,dotycząca profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia, metody szczotkowania zębów, profilaktyki ortodontycznej. Stosowania odpowiednich preparatów w profilaktyce: pasty, szczoteczki do zębów, nici dentystycznych, skrobaczek do języka. W prelekcji wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum.Pogadankę profilaktyczną przeprowadziła Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna - Pani Bogusława Stebnicka - Figura.


 
Wizyta młodzieży z miasta partnerskiego Leinefelde
Środa, 19 Październik 2011 16:38


     Od poniedziałku 24.10 do czwartku 27.10 będziemy gościć w naszej szkole młodzież z miasta partnerskiego Leinefelde - Worbis. Wspólnie z członkami naszego Klubu Europejskiego będą pracować nad projektem pt.”Życie kulturalne młodzieży”

 

 
 

 
<< Początek < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 Następna > Ostatnie >>