Medale dla zasłużonych
Środa, 18 Listopad 2009 09:04

10 listopad 2009 rok

         10 listopada, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, Wicewojewoda Małopolski p. Stanisław Sorys  w obecności Artura Dzigańskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, wręczył wysokie odznaczenia państwowe zasłużonym nauczycielom i pracownikom oświaty województwa małopolskiego. Uroczystość odbyła się w krakowskim kinie "Kijów".                                                                              Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Edukacji Narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, odznaczonych zostało czterech nauczycieli z naszego Zespołu:

 • Medalem Złotym za Długoletnią Służbę:                                  
  p.Zbigniew Krawczyk
                    

 • Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę:                                  
  p.Ewa Piwowarczyk                                                          
  p.Dorota Szklarczyk                                                            
  p.Renata Zielińska.

                                                                 Gratulujemy!                   

 
Owoce
Wtorek, 01 Grudzień 2009 21:10


19 października 2009

            Od 19 października 2009r. uczniowie klas I- III Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr2  w Chełmku uczestniczą  w programie Agencji Rynku Rolnego „OWOCE W SZKOLE”.

.Celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci  oraz propagowanie zdrowego odżywiania.  Przez cztery dni w tygodniu uczniowie otrzymują jednorazowo porcję, składającą się z wybranego produktu owocowego i warzywnego

 

                                                    Życzymy smacznego!

 

  /td>
 
Lekcja europejska
Wtorek, 17 Listopad 2009 11:26


20 październik 2009 rok

  Dnia 20 października 2009 członkowie SKE "Eurodwójka" wzięli udział w lekcji europejskiej przygotowanej przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się  krótkim quizem „Co wiesz o Unii Europejskiej”, podczas  którego poprawne odpowiedzi były nagradzane.

 

Kolejna część zajęć poświęcona była programom unijnym: Comenius, Leonardo da Vinci, e-Twinning mające na celu rozszerzenie współpracy europejskiej i wymiany w dziedzinie edukacji. Po zakończonych zajęciach młodzież wyraziła chęć udziału w kolejnych tego typu spotkaniach, które odbędą się II semestrze w naszej szkole.

 
 
 
Projekt pomocy potrzebującym
Wtorek, 03 Listopad 2009 18:19


29 październik 2009 rok

  W dniu 30 września br wolontariusze z SZSP nr 2 w Chełmku zakończyli realizację projektu, który miał na celu przygotowanie uczniów gimnazjum do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Zanim przystąpiliśmy do realizacji projektu przeprowadziliśmy rozmowy z osobami, które wskazały mam tych, do których w pierwszej kolejności należałoby nieść pomoc. Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi mgr Markowi Idzikowi, wychowawcom i nauczycielom z naszej szkoły, Ks. Proboszczowi Stanisławowi Strojkowi, Pani mgr Ewie Wędzinie – kierownikowi Świetlicy Środowiskowej działającej w naszym mieście, za udzielenie nam informacji i wskazanie osób potrzebujących. Od kwietnia br  wolontariusze wychodząc naprzeciw zaobserwowanym problemom, skoncentrowali swoją działalność na pomocy dzieciom mającym trudności w nauce, którym systematycznie dwa razy w tygodniu pomagali w odrabianiu zadań.

 

W czasie wakacji pomagaliśmy w prowadzeniu zajęć plastycznych w Świetlicy Środowiskowej, działającej przy naszej szkole. Również w czasie wakacyjnym zapewnialiśmy tym dzieciom spędzenie czasu wolnego poprzez organizowanie ogniska połączonego z pieczeniem kiełbasek, różnego rodzaju zabaw integracyjnych. W miesiącu sierpniu wraz z parafią Miłosierdzia Bożego w Chełmku oraz parafią Matki Bożej Królowej Polski w Chełmku współorganizowaliśmy wakacyjny wyjazd do Mrągowa dla dzieci z rodzin ubogich. Nasze dwie wolontariuszki systematycznie raz w tygodniu odwiedzały w domu chorego chłopca.W dniu 29 października w Wadowicach przedstawicielki grupy wolontariatu odebrały dyplom oraz nagrody książkowe za pracę w Małopolskim projekcie przygotowującym uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

 
 
Pasowanie na gimnazjalistę
Piątek, 30 Październik 2009 17:44

23 pażdziernik 2009 rok

        W dniu 23 października 2009 roku 60 pierwszoklasistów zostało przyjętych do gimnazjalnej braci. W czasie pasowania wszyscy bawili się w rytm muzyki z lat 60 – tych i 70 – tych. Starsi koledzy przygotowali liczne konkurencje, dzięki którym klasy pierwsze mogły wykazać się swoją wiedzą muzyczną oraz umiejętnościami tanecznymi i sportowymi. Zaprezentowane przez klasy piosenki, tańce, stroje oraz barwna dekoracja utrzymana w  stylistyce imprezy przeniosła na chwilę wszystkich w ówczesny świat muzyki. Po uroczystym pasowaniu i świetnej zabawie uczniowie otrzymali dyplomy, symboliczne czapki ora prezenty od Rady Rodziców. Program został opracowany przez klasy II gimnazjum i ich wychowawców, a dekoracja przygotowana przez panie. Celinę. Rudyk i Ewę. Gajdę.

 
 
Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej
Wtorek, 03 Listopad 2009 11:21

14 pażdiernika 2009

Muzyczne pocztówki z okazji…

14 października nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i ich rodziców. Najpierw dzieci i młodzież uczestniczyli    w zajęciach ze swoim wychowawcą, a następnie wszyscy przenieśli się na salę gimnastyczną, do budynku szkoły przy ulicy Brzozowej, aby uczcić   ten wyjątkowy dzień uroczystą akademią. Były przemówienia, kwiaty, okazjonalne życzenia, ale przede wszystkim znakomity występ młodych aktorów z klas drugich i piątych. 

 

 

 Widownia, na której nie zabrakło Dyrektora szkoły, przedstawicieli władz samorządowych, nauczycieli i rodziców, otrzymała kilka pocztówek muzycznych, z życzeniami od przedstawicieli różnych narodów, a wszystko to uświetnione było znakomitą choreografią taneczną.

Zebrani zobaczyli jodłujących Alpejczyków, taniec Zorby, Hiszpanki wirujące w rytmach flamenco, poruszające się z gracją Chinki, eleganckie Japonki i budzących chyba najwięcej emocji – uderzających w bębny mieszkańców Afryki.        

 

W takim międzynarodowym klimacie zakończyło się wspólne świętowanie. Pamiętajmy jednak o słowach Konfucjusza, które dołączone zostały do życzeń: „Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem”.

                                                                                       

 
Sprzątanie Świata
Środa, 30 Wrzesień 2009 13:45

25 września 2009
Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach.
Pożyczyliśmy ją tylko od naszych dzieci.

                                                     Lester Brown

Przyjmując te słowa za motto cała Polska wzięła się za sprzątanie świata. Ta międzynarodowa akcja, trwa w Polsce nieustannie od 1994. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie dzikich wysypisk śmieci, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Również nasza szkoła przyczyniła się do oczyszczenia naszego środowiska ze śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. W przedsięwzięciu wzięło udział 164 uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej i 63 uczniów z klas II gimnazjum wraz z 12 nauczycielami. Wszyscy żywimy nadzieję, że Chełmek na długo zostanie czystym miastem.

 
Pasowanie pierwszaków
Czwartek, 01 Październik 2009 12:30

1 września 2009
 1 września 2009 roku uczniowie pierwszych klas naszej szkoły zostali pasowani na ucznia. Na uroczystości obecni byli uczniowie klasy Ia z wychowawczynią Urszulą Lasotą – Kulisz oraz  uczniowie klasy Ib z wychowawczynią Łucją Dydyńską, dyrekcja, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście.
  Podczas ślubowania uroczyście przyrzekali, że będą się starali być dobrymi uczniami i ludźmi, a swoją nauką i zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pasowania dokonał dyrektor Marek Idzik oraz wicedyrektor Iwona Bochenek
Trzecioklasiści, pod kierunkiem wychowawczyń: Karoliny Zamarlik, Ewy Raczek  i  Grażyny Szyjki, przygotowali na tę uroczystość montaż słowno-muzyczny,  w którym przekonywali  pierwszaków, że w  szkole można się wiele nauczyć  i że zawsze mogą na nich liczyć.
 
Nowy rok szkolny 2009/10
Poniedziałek, 07 Wrzesień 2009 16:44

31 sierpień 2009

Szanowni Państwo,


Drodzy nauczyciele, pracownicy administracyjni, uczniowie i rodzice.


   W nowym roku szkolnym 2009/2010  życzę wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów w pracy zawodowej, uznania w społeczeństwie i poczucia  dumy z własnego udziału w kształtowaniu młodego pokolenia.  Życzę dobrej atmosfery w pracy, satysfakcji z osiągnięć mających na celu doskonalenie jakości kształcenia i wychowania młodzieży. 

   Całej społeczności uczniowskiej życzę dużo energii w zdobywaniu wiedzy dla kształtowania własnej przyszłości.                                           

Drodzy rodzice,

              Zrobimy wszystko, aby szkoła była  dla Waszych dzieci miejscem bezpiecznym i sprzyjającym rozwojowi intelektualnemu. Prosimy Państwa, aby wspierać nas i  swoje dzieci w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

 Dyrektor szkoły

 
Koło Teatralne
Wtorek, 22 Wrzesień 2009 15:20

W dniu 14 września 2009 roku w Gimnazjum nr 2 w Chełmku odbył się Casting

do Koła Teatralnego

AWANGARDA

Jury w składzie:

Uczennica klasy 2 c, Sara Bloch, uczniowie klasy 3 a: Robert  Piwowarczyk i Korneliusz Świder

Absolwenci Gimnazjum, byli członkowie "Awangardy": Karolina Kłusek i Krystian Piasecki

Opiekun Koła Teatralnego: pani Mariola Krzeczkowska

 

dokonało oceny zaprezentowanych przez kandydatów  układów tanecznych, wokalnych, aktorsko - kabaretowych.

Lista osób, które dostały się do Koła Teatralnego 

Więcej…
 
Wizyta autorska
Wtorek, 26 Maj 2009 09:44

Autorskie spotkanie

W dniu 13 marca 2009 roku o godzinie 17.00 szkolny klub „Eurodwójka” uczestniczył  w spotkaniu z Mariuszem Szczygłem autorem książki pt. „ Pocztówka z Gottlandu”.  Impreza miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku.  Uczestnicy naszego klubu bardzo miło wspominają czas, kiedy to poszerzyli swoją  wiedzę. Dziennikarz w ciekawy sposób przedstawił kulturę i historię Czech. Czytał on  także fragmenty swojej książki, które sprawiły, że na naszych twarzach pojawił się  uśmiech. Spotkaniu towarzyszył pokaz instalacji Magdaleny Magdziarz inspirowanej   „Gottlandem”. Autor za tę książkę został uhonorowany nagrodą Nike. Po spotkaniu  przedstawiciele „Eurodwójki” otrzymali autograf od gościa.
 
 
 
<< Początek < Poprzednia 71 72 Następna > Ostatnie >>