zmiana nr konta
Czwartek, 28 Grudzień 2017 10:29

Od dnia 1 stycznia 2018 r. zmiana nr konta,

na które należy wpłacać należności za obiady, przedszkole, duplikaty legitymacji itp.:

Bank PKO BP

77 1020 2384 0000 9202 0218 3556

 
Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia
Piątek, 22 Grudzień 2017 12:15

„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,
choinkaa Nowy Rok – Dobrym Czasem”.
(K. I. Gałczyński)

W tych wyjątkowych dniach Świąt Bożego Narodzenia, życzę wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Niech w nadchodzącym Nowym 2018 Roku szczęście i pomyślność nigdy Was nie opuszczą, a wiara codziennie dodaje sił i energii do realizacji nowych pomysłów.

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku życzy

Marek Idzik.

 
„BOŻE NARODZENIE”


alt

 

 „Boże Narodzenie przychodzi cichutko,
posłuchaj, jak stuka kolęda w serduszko”

 

 


    W piątek, 22 grudnia 2017r., uczniowie klas I i III spotkali się przy choince. Wcześniej obejrzeli „Jasełka” przygotowane przez uczniów klasy IIIa. Dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd przypomniały nam, że już niedługo Święta Bożego Narodzenia. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, a na koniec złożyły swoim Paniom świąteczne życzenia. W dalszej części, zespoły klasowe zasiadły do wigilijnego stołu. Uczniowie dzielili się opłatkiem i wzajemnie składali życzenia.

    Dziękuję uczniom klasy IIIa oraz pani Karolinie Marciniak za zaprezentowanie wspaniałych „Jasełek”.

     Wszystkim wychowawcom dziękuję za przygotowanie dzieci do wspólnego kolędowania.

Iwona Bochenek

Więcej…
 
Podziel się sercem

„Kiedy pomagamy innym,

pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro,

które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

 

      W Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku przeprowadzono zbiórkę charytatywną dla wychowanków Domu Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu. Darczyńcy przekazywali: kosmetyki, środki czystości oraz słodycze. Zebrano ogromną ilość prezentów.

   W atmosferze świąt, zgromadzone podarunki trafiły do podopiecznych Domu Dziecka.

    Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły organizowaną akcję.

Więcej…
 
Wielka zbiórka książek
Czwartek, 21 Grudzień 2017 10:33
 
Spotkanie z policjantem
Środa, 20 Grudzień 2017 18:41

Spotkanie z policjantem

20 grudnia uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję spotkać się z asp. sztab. Patrykiem Niemczykiem z Komisariatu Policji w Chełmku.

Policjant ciekawie opowiadał o bezpieczeństwa w okresie zimowym. Przypomniał ważne numery alarmowe, które każdy z nas powinien pamiętać. Z całą pewnością ta wiedza pomoże nam bezpiecznie organizować swój wolny czas.

Wiktoria Wilczak III A

Natalia Mikulska III A


 
Spotkanie ze strażakiem
Środa, 20 Grudzień 2017 18:50

Spotkanie ze strażakiem

 

            Dnia 19.12.2017 r. odbyła się w naszej szkole pogadanka ze strażakiem. W bardzo przystępny i ciekawy sposób uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się w różnych sytuacjach zagrażających życiu. Nasz gość przedstawił krótkie filmiki, które pokazały, co należy robić w razie wybuchu pożaru, jakich informacji i w jakiej kolejności udzielać, kiedy wzywamy pomoc, opowiedział o tym, jak niebezpieczny jest czad oraz przestrzegał przed niebezpiecznymi zabawami zimowymi. Po tak pouczającej lekcji nasi uczniowie mogą spokojnie udać się na długo wyczekiwane ferie świąteczne, a wkrótce zimowe.

Aldona Krawczyk

 
Warsztaty Legalnej Kultury
Wtorek, 19 Grudzień 2017 11:15

Warsztaty Legalnej Kultury

Uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję uczestniczyć w Warsztatach Legalnej Kultury zorganizowanych w MOKSiRze. Organizatorzy omówili zagadnienia prawa autorskiego, ochrony własności intelektualnej, legalnych źródeł kultury i możliwości pobierania oraz udostępniania treści w Internecie. Tego typu spotkanie jest odpowiedzią na zmieniające się wymogi współczesnej cyfrowej rzeczywistości.

Podczas ciekawych zajęć przeprowadzonych w sali kinowej uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu i zdobywali nagrody rzeczowe. Dzięki tym warsztatom uczniowie dowiedzieli się między innymi: co wolno ściągać i udostępniać w Internecie, kiedy praca pisemna stanowi przywłaszczenie, a kiedy jest utworem inspirowanym, czym jest plagiat jawny, a czym ukryty i czy zawsze trzeba podpisać źródło i autora.

 

 
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej
Poniedziałek, 18 Grudzień 2017 21:59

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej

W dniu 15 grudnia 2017 r został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat o tematyce antynikotynowej. Nagrody książkowe otrzymały uczennice: Anna Maca z klasy VI b i Karolina Marciniak z klasy VI a. Zwycięzcom gratulujemy

 

 

 

 
Targi edukacyjne
Sobota, 16 Grudzień 2017 10:06

Targi edukacyjne

Młodzież SZS-P nr 2 w Chełmku jak co roku wzięła udział w Targach Edukacji. Uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugiej i trzeciej gimnazjum wraz z wychowawcami i opiekunami mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną. Swoje propozycje wystawiło kilkanaście szkół i placówek powiatu oświęcimskiego w budynku Powiatowego Zespołu nr 2 w Oświęcimiu.

Więcej…
 
Święta tuż, tuż…

 

       14 grudnia w klasie Ib zapanowała świąteczna atmosfera. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela plastyki wykonywali z pasków papieru małe i duże gwiazdki oraz aniołki. Dzieci pracowały z wielką ochotą i uwagą. Następnie udekorowały klasę.

        Dziękujemy pani Agnieszce Mucha za przeprowadzenie zajęć.

  Klasa Ib z wychowawcą

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>