Piknik Rodzinny klasy 3c

   

      W dniu 20 czerwca 2017 r w Piwniczce Ciżemka odbył się ostatni Piknik Rodzinny klasy 3c. W trakcie spotkania integracyjnego uczniowie dali koncert dla rodziców. Odbył się również konkurs, w trakcie którego rodzice znakomicie poradzili sobie ze wskazaniem ulubionych utworów dzieci. Później uczniowie bawili się z animatorem i umilali czas swoimi pomysłami nauczycielowi i rodzicom.

   W trakcie spotkania była możliwość podzielenia się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Był to również czas podsumowań i podziękowań za wspólne przedsięwzięcia.

    Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie w realizacji projektów oraz imprez szkolnych.

Wychowawca klasy 3c Joanna Czarnota

Więcej…
 
"Jestem sprawny"

 

    W środę 14 czerwca 2017r. w kl. IId zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem: „Jestem sprawny”. Drugoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności sportowe w ćwiczeniach sprawnościowych z przyborami. Wszyscy chcieli pokazać najlepszą formę fizyczną. Rodzice dokładnie obserwowali swoje pociechy, dopingowali i nagradzali brawami. Zajęcia zakończono grą zespołową: „Dwa ognie”. Rywalizacja zakończyła się remisem.

Więcej…
 
SUKCES NAUCZYCIELA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W CHEŁMKU!

   

    We wtorek 13 czerwca 2017 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca 4. edycję projektu „Czysta Małopolska” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Główne cele projektu to:

 •  zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego w zakresie selektywnej gospodarki odpadami, a także ochrony powietrza, wody i gleby,
 • propagowanie tematyki ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt,
 • podnoszenie osobistej odpowiedzialności za działania w obszarze ochrony środowiska.

   W ramach 4. edycji projektu „Czysta Małopolska” przeprowadzono:

 • Konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów „Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska”;
 • Konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć lub przedstawienia teatralnego dotyczącego ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt;
 • Konkurs na kalendarz ukazujący działania ekologiczne w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2016/2017;

    Podczas konferencji laureatom wojewódzkim i finalistom rejonowym w poszczególnych kategoriach wręczono nagrody i dyplomy. link do strony

 Pani Jolanta Wolna – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku uzyskała tytuł laureata I miejsca w etapie wojewódzkim konkursu na scenariusz zajęć dotyczący zagrożonych gatunków roślin i zwierząt w kategorii przedszkoli.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!     

 
Sukces naszych piłkarzy
Piątek, 16 Czerwiec 2017 10:02

Publiczne Gimnazjum nr 2 z Chełmka na trzecim miejscu w finałach wojewódzkich rozgrywek chłopców w piłce nożnej.

 

Kolejny sukces odnieśli piłkarze Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chełmku. W rozgrywanej 8 czerwca 2017 roku w Tarnowie MAŁOPOLSKIEJ GIMNAZJADZIE W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW nasza drużyna zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce.

Wyniki grupowe:

Chełmek – Sucha Beskidzka 10 – 2

Chełmek – Tarnów 2 – 4

Mecze finałowe:

Chełmek – Stopnice 2 – 2

Chełmek – Kraków 4 – 3

Klasyfikacja końcowa:

 1. 1.Gimnazjum nr 9 Tarnów
 2. 2.Gimnazjum Stopnice
 3. 3.Gimnazjum nr 2 Chełmek
 4. 4.Gimnazjum nr 20 Kraków
 5. 5.Gimnazjum Gołcza
 6. 6.Gimnazjum Sucha Beskidzka

 

Skład drużyny Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chełmku: Bartosz Bęben, Mateusz Bieniek, Rafał Gąsior, Mateusz Hudzik, Sebastian Kopyć, Dominik Nowotarski, Maksymilian Pędrys, Krzysztof Sowa, Michał Stachera, Jakub Wróbel.

Trenerem drużyny jest Paweł Sidorowicz.

Zawodnikom i trenerowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

                                                                                  Marek Idzik

                                                                       Dyrektor SZS – P nr 2 w Chełmku

 

Komunikat z zawodów sportowych organizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie

 
Wycieczka do Warszawy
Piątek, 16 Czerwiec 2017 09:31

Wycieczka do Warszawy

           W dniach 24-26 maja 2017 roku uczniowie klasy Va oraz klas szóstych przebywali na wycieczce w Warszawie.

Więcej…
 
Zielona Szkoła w Zakopanem
Piątek, 16 Czerwiec 2017 09:31

Zielona Szkoła w Zakopanem

W dniach 24-28 kwietnia uczniowie klas szóstych przebywali na Zielonej Szkole w Zakopanem.

Więcej…
 
SZEŚCIOLATKI NA ZAJĘCIACH W SALI KOMPUTEROWEJ

   

     W dniach 9.06 i 12.06 dzieci sześcioletnie z grup „Jeżyki”, „Stokrotki” i „Jagódki” wzięły udział w zajęciach adaptacyjnych w szkolnej sali komputerowej. Przedszkolaki poznały budowę komputera i właściwą postawę ucznia przy stanowisku komputerowym. Rozwiązywały zagadki i układały puzzle. Z pomocą nauczyciela i koleżanek z klas II poznały program edukacyjny SEBRAN. Z ogromną chęcią odkrywały świat liter i liczb. Dzieci dowiedziały się, że komputer służy nie tylko do grania i oglądania bajek. Może także uczyć poprzez zabawę.

    Na zakończenie zajęć sześciolatki zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu oraz otrzymały broszurkę pt. „Zasady bezpiecznego Internetu dla dzieci”.

     Zajęcia przygotowały panie: Ewa Raczek i Izabela Tołwińska

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY NAJMŁODSZYCH Z SAMORZĄDOWEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W CHEŁMKU

    

   Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Warszawie ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „ŚMIGŁOWIEC RATUNKOWY W OCZACH DZIECKA”.                        

Celem konkursu były:

 • promocja wiedzy dzieci i młodzieży na temat działalności LPR

 • zapoznanie uczestników konkursu z funkcjonowaniem LPR

 • kształcenie postawy twórczej u dzieci i młodzieży

 • umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu plastycznego.

W konkursie mogły wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym od 5 lat, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów.

      Informujemy, że prace plastyczne rodzeństwa Wiktorii i Mateusza Andre z Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku zostały wybrane jako zwycięskie w dwóch kategoriach wiekowych:

 • Wiktoria Andre zwyciężyła w kategorii wiekowej 5 – 7 lat (Przedszkole Samorządowe nr 2 – wych. p. Ewa Raczek i p. Grażyna Szyjka)
 • Mateusz Andre odniósł zwycięstwo w kategorii wiekowej 8 – 10 lat (kl. IIa Szkoła Podstawowa nr 2 – wych. p. Karolina Marciniak).

     W sobotę (10.06.2017r.) odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w ogólnopolskiej uroczystości, która odbyła się w Warszawie. Na zwycięzców czekały cenne nagrody i liczne atrakcje.

      Wiktorii i Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Słowa podziękowania kierujemy do rodziców  oraz nauczycieli. 

 

Więcej…
 
„Piknik Rodzinny”

rodzina 

     Już po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie klas II – III, wspólnie z rodzicami, bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce. Dzień 8 czerwca 2017 r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków. Później towarzyszyły nam wesołe konkursy i zabawy, m.in. malowanie buzi i upodabnianie się do postaci bajkowych. Kiełbaska z grilla smakowała, jak nigdy dotąd, a dmuchane zamki i zjeżdżalnie cieszyły się ogromną popularnością.

     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji święta rodzinnego w naszej placówce.

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

 

       Z wizytą do szkoły przyszły dzieci 6-letnie z grup: „Stokrotki” i „Jagódki”. Przedszkolaki przybyły na zaproszenie starszych kolegów z klasy IIa i IId.

Drugoklasiści bawili się z młodszymi kolegami figurami geometrycznymi. Okazało się, że świat matematyczny wcale nie jest taki trudny. Sześciolatki poznały też świat bajek. Odgadywały tytuły utworów dla dzieci i układały bajkowe puzzle. Dzieci wspólnie obejrzały baśń H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”.

     Dzieci 6-letnie odwiedziły szkołę w ramach realizacji założeń programu adaptacyjnego „Jestem przedszkolakiem, będę uczniem”.

Więcej…
 
PÓŁKOLONIA LETNIA
Środa, 24 Maj 2017 13:58

Świetlica Środowiskowa w Chełmku ogłasza nabór na wakacyjną formę zajęć świetlicowych dla dzieci w wieku do 10 lat

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>