"Andrzejki" w kl. I - III SP
Piątek, 07 Grudzień 2012 12:57


"Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja” .
Wigilia św. Andrzeja, przypadająca na 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Andrzejki są rozpowszechnione w całej Polsce i stanowią doskonały pretekst do młodzieżowej zabawy. Tak też było w naszej szkole. Uczniowie klas I-III wraz wychowawcami zorganizowali wieczory andrzejkowe. Konkursom i wróżbom nie było końca. Wprawdzie to tylko zabawa, ale czasem się sprawdza

Zapraszamy do Galerii zdjęć: Andrzejki w klasach I - III


Więcej…
 
Spotkanie z autorem "Matematyka 2001"
Środa, 05 Grudzień 2012 17:26


"Matematyka moją pasją" - to temat lekcji wychowawczej, w klasie II a gimnazjum, która  odbyła się w dniu 28 listopada br.

Uczestniczył w niej zaproszony gość Pan mgr Zbigniew Góralewicz, były nauczyciel i dyrektor naszego gimnazjum - autor podręcznika "Matematyka 2001" Wydawnictwa WSiP w Krakowie.

Wytypowani przez klasę liderzy prowadzili wywiad z autorem. Zadawali wcześniej przygotowane pytania.

Celem lekcji:Popularyzacja wiedzy o podręcznikach, a w szczególności podręczników do nauki matematyki.    Zapoznanie uczniów z współautorem podręcznika dla gimnazjum "Matematyka 2001" - Panem Zbigniewem Góralewiczem. Rozwijanie zainteresowania naukami ścisłymi, czyli jak polubić matematykę. Promocja wiadomości o podręczniku za pomocą spotkania autorskiego, czyli bezpośredniej komunikacji między autorem podręcznika, a uczniami. Zapoznanie uczniów z kierunkami rozwoju podręczników, w tym podręcznika interaktywnego do nauczania matematyki w gimnazjum.

Zadawane pytania:
1.Dlaczego akurat matematyka? Czyżby to jedno z Pańskich dziecięcych marzeń? 2. Gdyby mógł Pan cofnąć czas, czy nadal podjął by Pan pracę jako matematyk?


3. Czy będąc uczniem otrzymywał Pan oceny niedostateczne z matematyki?
4. Jak wspomina Pan okres długoletniej pracy jako matematyk i dyrektor w naszej szkole?
5. Czy zdaniem Pana matematyka da się polubić?
6.Jaką receptę na skuteczne nauczenie się matematyki przekazałby Pan uczniom , którzy mają trudności z przedmiotem?
7. Jakie inne zainteresowania realizuje Pan w życiu codziennym?
8. Co osobiście uważa Pan za swoje największe osiągnięcie życiowe?
9. Jak Pan rozpoczął współpracę z Wydawnictwem WSiP? 
10. Jak powstaje pomysł na opracowanie nowej wersji podręcznika i ćwiczeń? Ile czasu zajmuje realizacja takiego opracowania?
11. Osiągnął Pan tak wiele. Czy jest Pan człowiekiem spełnionym na polu nauki? Czy jest coś, co chciałby Pan jeszcze osiągnąć? Nad czym Pan pracuje, o czym marzy, jako matematyk?
12. Co dalej z podręcznikiem "Matematyka 2001"? Jakie są kierunki jego rozwoju?
13. Czy może Pan zademonstrować fragmenty interaktywnego podręcznika do matematyki? Czy ta wersja zastąpi tradycyjny drukowany podręcznik?

Zapraszamy do Galerii zdjęć: Spotkanie z autorem


Więcej…
 
80-lecie Harcerstwa w Chełmku
Czwartek, 29 Listopad 2012 13:53


09 listopada 2012r nasza szkoła miała zaszczyt gościć harcerzy i instruktorów podczas obchodów 80 –lecia Harcerstwa w Chełmku. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Parafii Miłosierdzia Bożego, po której wszyscy udali się na wieczornicę. Odbyła się ona w budynku przy ulicy Brzozowej. Wśród zaproszonych gości były władze miasta, dyrektorzy placówek oświatowych z gminy, przedstawiciele Chorągwi Krakowskiej, nauczyciele i uczniowie zrzeszeni w ZHP oraz harcerze seniorzy i Rada Przyjaciół Harcerzy. Niepowtarzalną atmosferę tworzyła dekoracja, wspomnienia harcerskich przygód, wspólny śpiew i możliwość spotkania się po wielu latach. Przy harcerskiej watrze można było zobaczyć także Zuchy - dzieci z klasy 3 które przygotowały swój występ pod kierunkiem p. Grażyny Szyjki byłej harcerki.

Zapraszamy do Galerii zdjęć


Więcej…
 
XXIV Bieg Niepodległości
Wtorek, 20 Listopad 2012 11:04


9.XI.2012 z okazji Święta w Parku Rodzinnym odbył się już po raz XXIV Bieg Niepodległości. Chętnych do udziału w nim było wielu. Z naszego Zespołu wystartowało 28 uczniów a dwoje stanęło na podium. W kategorii chłopców ze szkoły podstawowej I miejsce zajął Marcin Kępka a jego siostra, Natalia, III miejsce spośród gimnazjalistek. Gratulujemy medalistom i wszystkim uczestnikom tego biegu.

Zapraszamy do Galerii zdjęć


Więcej…
 
Akademia z okazji Święta Niepodległości
Poniedziałek, 19 Listopad 2012 13:12


"Noszę dumnie polskie barwy jak rycerze, jak żołnierze” tak brzmiały słowa piosenki zaśpiewanej przez uczniów klas trzecich gimnazjum podczas akademii z okazji Święta Niepodległości. Stosowne dekoracje przygotowane przez panie; C. Rudyk i E. Gajdę wprowadziły gości i zebranych uczniów w klimat patriotycznych obchodów tego święta. Ta uroczystość przygotowana pod kierunkiem nauczycieli, pań: A. Krawczyk, E. Pilch i M. Krzeczkowskiej odbyła się 9 listopada w SZSP nr 2 w Chełmku. Występ miał formę montażu literacko – muzycznego opartego na współczesnych i znanych utworach muzycznych. Akademię rozpoczęła piosenka Iry pt. „Wiara”, która stanowiła podkład muzyczny do recytacji poezji w wykonaniu ucznia ubranego w strój żołnierza. W trakcie występów w tańcu zaprezentowały się dziewczęta przygotowane przez Panią U. Jodłowską – Jeziorowską (MOKSiR). Atrakcyjnym elementem imprezy była prezentacja slajdów o Polsce wyświetlanych na tablicy interaktywnej.

Zapraszamy do Galerii zdjęć


Więcej…
 
Otrzęsiny pierwszoklasistów z gimnazjum
Piątek, 12 Październik 2012 07:14


  W dniu 11 października 2012 roku 43 pierwszoklasistów zostało przyjętych do gimnazjalnej braci. W czasie pasowania wszyscy bawili się znakomicie. Starsi koledzy przygotowali liczne konkurencje, dzięki którym klasy pierwsze mogły wykazać się swoją wiedzą  oraz umiejętnościami sportowymi, malarskimi i tanecznymi. Były tańce, popisy wokalne oraz przeciąganie liny. Po uroczystym pasowaniu i świetnej zabawie uczniowie otrzymali dyplomy oraz prezenty od Rady Rodziców. Program został opracowany przez klasy II gimnazjum i ich wychowawców, a dekoracja przez panie: Celinę Rudyk i Ewę Gajdę.

Zapraszamy do Galerii zdjęć


Więcej…
 
Sukces naszych piłkarek
Czwartek, 11 Październik 2012 19:22


   W środę 10.10.2012r. na hali odbyły się powiatowe rozgrywki w piłkę nożną halową dziewcząt. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. W pierwszej znalazł się Chełmek, Oświęcim i Piotrowice w drugiej Rajsko, Nowa Wieś i Osiek. Nasze dziewczyny pokonały w pierwszym meczu Oświęcim 1:0 w następnym Piotrowice 2:0. Zwycięską drużyną drugiej grupy było Rajsko. Mecz o 3 miejsce był bardzo zacięty, po rzutach karnych wygrał Osiek a w finale wygrał Chełmek 2:0 nad Rajskiem. Tym samym dziewczyny zapewniły sobie awans do rozgrywek rejonowych.  

                                                                                            Gratulujemy i czekamy na następne sukcesy!

 
Życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej
Środa, 10 Październik 2012 09:57


 

 

 

Samorząd Szkolny Gimnazjum nr 2  w Chełmku

składa najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły w dniu Święta Edukacji Narodowej za trudną pracę z nami i okazane serce chylimy głowy 

w ogromnej podzięce!


Wszyscy nasi kochani nauczyciele,
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.

                                                                                       Samorząd Szkolny

 
Koło PCK
Środa, 10 Październik 2012 14:31


   Szkolne Koło PCK Dziękujemy wszystkim uczniom klas IV- VI, którzy podczas dyskoteki z okazji Dnia chłopaka wzięli udział w loterii fantowej i odwiedzili stoiska malowania tatuaży. Uzyskane z tej działalności fundusze przeznaczymy na akcje charytatywne realizowane przez nasze koło.

 

Więcej…
 
Podziękowanie dla Rady Rodziców
Wtorek, 02 Październik 2012 07:16


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego  nr 2

w Chełmku

serdecznie dziękują RADZIE RODZICÓW

za pomoc, życzliwość oraz pracę na rzecz naszej placówki.

Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja założonych celów.

Mamy głęboką nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje

i pomoże uczniom w dalszym rozwoju.

Życzymy pełni satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć i powodzenia w życiu osobistym.

 

 
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka!
Poniedziałek, 01 Październik 2012 12:02


   Zacne chłopaki, mili koledzy. W dniu Waszego święta najlepsze życzenia składają dziewczęta!

  Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie klas I –III bawili się 27 września 2012r. od godz.15.00 do 16.30. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach oraz z chęcią brały udział w konkursach z nagrodami m.in. rzucając do celu kulką zrobioną z gazety, obwijając na czas „mumię”, walcząc na torze przeszkód. Wszyscy bawili się znakomicie! Dziękujemy opiekunom Samorządu Uczniowskiego- paniom: Urszuli Palce i Urszuli Lasocie -Kulisz

Zapraszamy do Galerii zdjęć Dyskoteka w sp


Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>