ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2012
Poniedziałek, 07 Maj 2012 13:21


   22 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Ziemi. W tym wyjątkowym dniu możemy zastanowić się nad losem Ziemi i jej przyszłością. Hasłem tegorocznych obchodów było "Dobra energia dla wszystkich". Nasza szkoła, jak co roku włączyła się w to ekologiczne święto. Cykl imprez zorganizowano 20 kwietnia. Klasy młodsze szkoły podstawowej wzięły udział w barwnym korowodzie, który przeszedł ulicami miasta. Wykrzykując hasła ekologiczne wzbudzał zainteresowanie mieszkańców. Dzieci odwiedziły również samego Burmistrza Miasta. Uczniowie klas starszych rywalizowali między sobą w konkursach wiedzy przyrodniczej oraz ekologicznej, a także wykazywali się winnością i sprytem podczas przeprowadzonego eko-turnieju. Posumowaniem tych działań był udział w akcji sprzątania terenu wokół szkoły i „Orlika”. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki ochoczo napełniali worki śmieciami, których niestety nie brakowało. Pamiętajmy, że o Ziemię musimy dbać nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

                                                                                                                              Urszula Kowalska

 
TEATRAŁKI 2012


   W dniu 13.04.2012r. w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku odbyły się XVI SPOTKANIA TEATRALNE „TEATRAŁKI 2012”.

 Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy:

 • klasa Ia– opiekun pani mgr Ewa Piwowarczyk, 
 • klasa IIa - opiekun mgr Grażyna Szyjka, 
 • klasy: IVb, Vc, Vb – opiekunowie: pani mgr Anna Remsak , mgr Barbara Leja i pani mgr Izabela Tołwińska.

Młodsze dzieci przedstawiły sztukę p.t. „Trzy świnki”. Starsi uczniowie zaprezentowali spektakl p.t. „Kopciuszek współcześnie, czyli potyczki rodzinne”. Oba przedstawienia były oryginalne, pomysłowe, ekspresyjne i dostarczyły wspaniałej zabawy.

    Profesjonalni aktorzy otrzymali gromkie brawa i rozbawili zgromadzoną publiczność. Serdecznie dziękujemy reżyserom i uczniom.

Życzymy wielu sukcesów i pielęgnowania aktorskich talentów. 

 zapraszamy do galerii zdjęć

Więcej…
 
ZIELONA SZKOŁA W PORĄBCE


   W dniach 26.03-04.04.2012 roku klasy III a i III b wraz z wychowawcami wybrały się na zieloną szkołę do Porąbki - malowniczej miejscowości położonej wśród szczytów Beskidu Małego, w pobliżu Jeziora Międzybrodzkiego.

     W czasie trwania turnusu uczniowie realizowali:

 • program kształcenia zgodnie z planem dydaktyczno – wychowawczym,
 • program zajęć turnusu o profilu sportowo – rekreacyjnym, który został przygotowany przez kadrę placówki.

    Podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych uczniowie spacerowali, poznawali Porąbkę i jej okolice. Uczestniczyli w wielu zabawach, konkursach, warsztatach plastycznych, zawodach sportowych, marszu na orientację, przystępowali do GRONA BESKIDZKIEJ BRACI.

    Uczniowie dzielnie znieśli pierwszą - w większości - rozłąkę z rodzicami i w komplecie wytrwali do końca turnusu. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Karolina Zamarlik

 

zapraszamy do galerii zdjęć 

Więcej…
 
Musicalowe Spotkanie integracyjne z Fundacją im Brata Alberta
Środa, 11 Kwiecień 2012 19:58


 W gimnazjum miało miejsce spotkanie integracyjne zespołu teatralnego „Awangarda” oraz wychowanków Fundacji im Brata Alberta. Te imprezy od kilkunastu lat wpisały sie na stałe w kalendarz oraz plan pracy Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku. Spotkania utrzymane były w klimacie muzycznych przebojów. Inscenizacja pt. „„Burlesca moja miłość”, którą przygotowano, była małą formą musicalową wzorowaną na ubiegłorocznym przeboju kinowym. Inscenizacja powstała według scenariusza uczennicy Karoliny Twardy, reżyserii pani Marioli Krzeczkowskiej, choreografii tanecznej absolwentki gimnazjum Marty Chwierut i oprawy muzycznej ucznia Konrada Bradeckiego.
 

Wśród występujących znaleźli się absolwenci tej szkoły, na stałe współpracujący z „Awangardą”, tj. Krystian Piasecki, Kornel Świder, Marta Chwierut i Patryk Pazdan. Nie sposób nie wspomnieć o najmłodszych adeptach sztuki teatralnej, którzy wykazali sie talentem tanecznym i aktorskim. Jednak słowa podziękowania należą się wszystkim uczniom z koła teatralnego, którzy wzięli udział w występach i włożyli dużo pracy w jego przygotowanie. Po przedstawieniu młodzież zaprosiła Fundację Brata Alberta i opiekunów oraz wszystkich gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców z klasy 1b i 2b. Uczniowie zapowiedzieli, że to nie koniec ich możliwości i wyrazili nadzieję, że jeszcze wielokrotnie zaskoczą widzów swą inwencją twórczą                 

 
Targi Edukacyjne
Czwartek, 29 Marzec 2012 20:12


     W dniu 28 marca 2012 roku uczniowie klasy III a i b Publicznego Gimnazjum nr 2 w Chełmku wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. W ramach doradztwa zawodowego młodzież naszej szkoły mogła zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Wyjazd miał na celu ułatwienie w przyszłości wyboru szkoły ponagimnazjalnej, a poprzez to, świadome zaplanowanie swojej dalszej edukacji.

                                                                                                                                                  Marek Idzik

 
 
Dzień Wiosny
Poniedziałek, 02 Kwiecień 2012 06:08

Pierwszy dzień wiosny w gimnazjum.

21 marca Samorząd Szkolny Gimnazjum przygotował konkurs muzyczny dla klas trzecich. Zabawa wzorowana była na popularnym telewizyjnym programie pt. „Jaka to melodia”. Zagadki muzyczne zostały opracowane i podzielone tematycznie przez ucznia Konrada Bradeckiego. Wśród przebojów muzycznych dominowały hity światowe oraz krajowe szlagiery muzyczne. Pojawiły sie także pytania dotyczące muzyki filmowej oraz czołówek muzycznych z popularnych bajek.
 

Prowadzącą konkurs była Karolina Twardy, a w jury zasiedli: pan M. Idzik, dyrektor szkoły, oraz zarząd Samorządu Szkolnego: pani M. Krzeczkowska i uczennice: G. Czuba oraz J. Gwizdoń. Do konkursu zgłosiły sie trzy drużyny: Patrycja Trojańska i Paulina Głogowska, Dominika Wrona i Klaudia Ficek oraz Wiktoria Goc i Alicja Guździk. Zespoły wykazały sie dużą znajomością rynku muzycznego ale ostatecznie zwyciężyła drużyna Ali i Wiktorii. Wszyscy otrzymali upominki i słodkości, których sponsorem była Rada Rodziców.

                                                Gratulujemy!!!

 
 
I Gminny Konkurs Informatyczny
Czwartek, 22 Marzec 2012 06:46


     Mamy przyjemność zakomunikować, że  uczniowie naszego Zespołu zostali laureatami I Gminnego Konkursu Informatycznego pod patronatem Burmistrza Chełmka w roku szkolnym 2011/2012.

1. Krzysztof Gomółka – uczeń gimnazjum uzyskał 31 pkt i zajął pierwsze miejsce w części gimnazjalnej konkursu,
2. Marcin Gancarczyk – uczeń szkoły podstawowej uzyskał   24 pkt i zajął drugie miejsce w zmaganiach uczniów szkół podstawowych, a wśród uczniów wyróżnionych znaleźli się:
1) Ciba Dawid – uczeń gimnazjum – 16,25 pkt
2) Szymon Szwed – uczeń gimnazjum – 15,75 pkt
3) Kamil Czechowicz –uczeń szkoły podstawowej - 20 pkt

                                                           Gratulujemy!!!


  Laureat I Gminnego Konkursu Informatycznego pod patronatem Burmistrza Chełmka w roku szkolnym 2011/2012

 
Sukcesy Krzysztofa
Wtorek, 13 Marzec 2012 13:12


   Bardzo duży sukces odniósł uczeń klasy III b naszego gimnazjum Krzysztof Gomółka w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2011/12.  Zakwalifikował się do 9 konkursów na szczeblu rejonu. Finalistą etapu wojewódzkiego został z przedmiotów:  informatyka

i fizyka.

                                                                                                            Serdecznie gratulujemy!!!

Finalista konkursów przedmiotowych z informatyki i fizyki - uczeń Krzysztof Gomółka

 z opiekunami mgr Renatą Banaś i mgr Zbigniewem Krawczykiem

  
Akcja POMAGAMY PRZETRWAĆ ZWIERZĘTOM ZIMĘ


 

       Jesienią ubiegłego roku uczniowie klas I-IV uczestniczyli w zbiórce kasztanów i żołędzi zorganizowanej przez Koło Łowieckie „Łoś” z Libiąża. Zebrano około 500 kg. Najlepszymi zbieraczami jesiennych skarbów okazały się dzieci z klas drugich. W nagrodę, dla najlepszych zbieraczy, w dniu 22.03.2012 r. Koło Łowieckie „Łoś” zorganizowało wycieczkę i zabawy przy grillu na stawach w Chełmku. Uczniowie oglądali trofea zwierzyny. Wzbogacili wiedzę na temat życia w lesie. Uczestniczyli w konkursach przyrodniczych z nagrodami. W końcowej części spotkania uczniowie i wychowawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy- podziękowania. Było bardzo miło.
       Za zorganizowanie zbiórki żołędzi i kasztanów oraz za atrakcyjną wycieczkę – dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą współpracę.    

Wychowawcy klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmku

 
 
Transplatacja
Wtorek, 14 Luty 2012 10:49


 „TRANSPLANTACJA – JESTEM NA TAK”

W dniu 10 lutego 2012 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszym zespole dr Tomasza Czerwa z Instytutu Onkologii w Gliwicach. Celem spotkania z uczniami Publicznego Gimnazjum nr 2 był szeroko rozumiany problem ratowania ludzkiego życia poprzez transplantację organów. Pan dr Tomasz Czerw w prezentacji multimedialnej omówił szczegółowo wszystkie zagadnienia związane z przeszczepami ludzkich organów. Uświadomił również uczniom jak ważne jest świadome postępowanie ludzi w trudnych dla nich i ich rodzin sytuacjach, kiedy jedno tracone życie może uratować inne. Pod koniec spotkania młodzież mogła szczegółowo wypytać doktora o wszystkie niezbędne informacje w tym temacie. W imieniu społeczności uczniowskiej serdecznie dziękuję Panu dr Tomaszowi Czerwowi za spotkanie się z młodzieżą naszej szkoły i ciekawe, interesujące omówienie tematyki transplantacji.                                                    

                                                                                                                                             Marek Idzik Dyrektor SZS-P nr 2 w Chełmku

 
I Turniej piłkarski D&R Cup orlików
Poniedziałek, 20 Luty 2012 13:03


   Chełmek wygrał I edycję halowego turnieju piłkarskiego D&R Cup orlików (rocznik 2001 i młodsi), rozegranego w Oświęcimiu. Podopieczni trenera Pawła Sidorowicza przeszli przez imprezę bez porażki. O obsadzie miejsc od 2 do 4 decydowała „mała tabelka”. Chełmek w drodze do mistrzostwa pokonał kolejno Skawę Wadowice 5-2, Unię II Oświęcim 5-1, Górnika Libiąż 7-0, Unię I Oświęcim 3-0. Końcowa kolejność:

 • 1. UKS Chełmek
 • 2. Unia I Oświęcim
 • 3. Szczakowianka Jaworzno
 • 4. Unia II Oświęcim
 • 5. Skawa Wadowice
 • 6. AP Górnik Libiąż

UKS CHEŁMEK: Wiktor Bieniek, Mateusz Bieniek, Michał Stachera, Mateusz Hudzik, Sebastian Kopyć, Krystian Stwora, Oskar Lebica, Rafał Gąsior, Bartłomiej Bęben, Jakub Wróbel, Krzysztof Sowa, Sergiusz Padula.

 

 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>