Wizyta przyjaciół z Leinefelde – Worbis
Niedziela, 30 Październik 2011 20:09


   Od 24.10. do 27.10.2011 gościliśmy w naszej szkole grupę niemiecką. Celem wizyty było wstępne opracowanie projektu, w którym wezmą udział uczniowie naszej szkoły oraz podopieczni Centrum młodzieżowego Leinefelde-Worbis. W trakcie pobytu nasi goście zwiedzili Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Saleziańskiego, Muzeum Auschwitz i Brzezinkę, Muzeum Etnograficzne w Wygiełzowie.

Wzięli udział w spotkaniu z Burmistrzem Chełmka, oraz w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez fundację Brata Alberta. Dyrektor MOKSiRu przybliżył historię naszego miasta oprowadzając gości po Domu Pamięci Baty. Wspólne spotkanie jest początkiem dalszej współpracy przy realizacji projektów naszych miast. 

 
Pogadanka profilaktyczna
Niedziela, 30 Październik 2011 19:56


   W dniu 28 października 2011 r. w Samorządowym Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Chełmku odbyła się prelekcja,dotycząca profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia, metody szczotkowania zębów, profilaktyki ortodontycznej. Stosowania odpowiednich preparatów w profilaktyce: pasty, szczoteczki do zębów, nici dentystycznych, skrobaczek do języka. W prelekcji wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum.Pogadankę profilaktyczną przeprowadziła Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna - Pani Bogusława Stebnicka - Figura.


 
Wizyta młodzieży z miasta partnerskiego Leinefelde
Środa, 19 Październik 2011 16:38


     Od poniedziałku 24.10 do czwartku 27.10 będziemy gościć w naszej szkole młodzież z miasta partnerskiego Leinefelde - Worbis. Wspólnie z członkami naszego Klubu Europejskiego będą pracować nad projektem pt.”Życie kulturalne młodzieży”

 

 
 

 
ODBLASKOWA SZKOŁA


              W trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz zmniejszenie liczby ofiar wypadków komunikacyjnych, ruszyła we wrześniu II edycja akcji profilaktycznej dla uczniów szkół podstawowych „Odblaskowa Szkoła” organizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski.

           Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Udział naszej szkoły w powyższej akcji miał na celu popularyzowanie wśród dzieci znajomości przepisów o ruchu drogowym, konieczność noszenia elementów odblaskowych, a tym samym kształtowania nawyków niezbędnych dla bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Założenia konkursu w naszej szkole zostały zrealizowane w następujący sposób:

 • Wyposażono uczniów w elementy odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo na drodze (kamizelki, opaski i zawieszki odblaskowe),
 • Zorganizowano konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” w klasach I-III,
 • Zorganizowano konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego w dwóch kategoriach wiekowych:  dla klas I-III i dla klas IV-VI,
 • Przygotowano przedstawienie o bezpieczeństwie w drodze do szkoły pt. „Odblaskowa szkoła”,
 • Wykonano w klasach gazetki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze,
 • Przeprowadzono w klasach pogadanki na godzinie wychowawczej (klasy 4-6) i w trakcie zajęć zintegrowanych (edukacja wczesnoszkolna) na temat właściwego poruszania się ucznia w drodze do i ze szkoły oraz zagrożeń związanych z ruchem drogowym,
 • Prowadzono zajęcia pozalekcyjne o bezpieczeństwie w ruchu drogowym,
 • Przeprowadzono spotkania uczniów szkoły z policjantami na temat: „Bezpieczna droga do i ze szkoły”,
 • Zorganizowano wycieczkę w okolice szkoły z transparentami uświadamiającymi konieczność noszenia przez dzieci odblasków i dbania o ich bezpieczeństwo,
 • Nawiązano współpracę z rodzicami, w celu uświadomienia im konieczności noszenia przez dzieci odblasków i dbania o bezpieczeństwo dzieci,
 • Prowadzono promocję idei konkursu „Odblaskowa szkoła” w prasie i mediach lokalnych,
 • Przeprowadzono wiele innych działań służących poprawie bezpieczeństwa naszych uczniów.

         Składamy szczególne podziękowania: Burmistrzowi Gminy Chełmek Panu Andrzejowi Saternusowi, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Prezesowi Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Chełmku Panu Tomaszowi Warzecha, Radzie Rodziców przy Samorządowym Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Chełmku za wsparcie finansowe i umożliwienie naszym uczniom udziału w akcji ODBLASKOWA SZKOŁA.

Serdecznie dziękujemy koordynatorkom akcji Paniom: Karolinie Zamarlik i Anecie Wróbel.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Więcej…
 
Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej
Wtorek, 18 Październik 2011 07:32

     13 października 2011 roku w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbyła się uroczysta akademia   z okazji Święta Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas piątych pod przewodnictwem pani: mgr Darii Nowak, mgr Barbary Lei i mgr Małgorzaty Smółki. Uczniowie przedstawili ciekawy program artystyczny: inscenizację, piosenki i tańce, a wszystko zgodne z tematyką powyższego święta, trochę w tonacji humorystycznej. Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły złożyli serdeczne życzenia z okazji ich święta.


  
Turniej Coca Cola Cup
Wtorek, 18 Październik 2011 13:18

   W dniu 07.10.2011 roku w naszej szkole odbył się turniej eliminacyjny Coca Cola Cup dla dziewcząt. My także mieliśmy drużynę, która nas reprezentowała. Oprócz naszego zespołu gościliśmy jeszcze dwa: z gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu i z gimnazjum w Rajsku. Nasza drużyna dziewczęca zajęła trzecie miejsce przegrywając sześcioma bramkami
z Oświęcimiem, a trzema z Rajskiem. Niestety nie zdobyliśmy ani jednego gola, pozostaje tylko nadzieja, że w kolejnych latach będzie lepiej.

Cztery dni później, we wtorek, to chłopcy reprezentowali naszą szkołę w tym samym turnieju. Eliminacje zakończyły się pomyślnie dla naszego zespołu. Wywalczyliśmy drugie miejsce. Tym razem gościliśmy jeszcze trzy reprezentacje z innych szkół: gimnazjum
w Żarkach, gimnazjum w Zagórzu i gimnazjum nr 1 w Chrzanowie. Poniżej widzimy tabelę prezentującą to, jakie wyniki uzyskali reprezentanci naszej szkoły.

MECZ

WYNIK

Żarki - Chrzanów

1:1

Chełmek - Zagórze

4:0

Żarki - Chełmek

1:0

Chrzanów - Zagórze

1:2

Chełmek - Chrzanów

3:2

Żarki - Zagórze

4:0

Wszystkim drużynom GRATULUJEMY i życzymy wielu sukcesów na płaszczyźnie piłkarskiej.

 
 

 
Sprzątanie Świata
Poniedziałek, 10 Październik 2011 06:30


   „W pogoni za koszem, czyli jak uczniowie naszej szkoły radzą sobie z ochroną środowiska”

Już osiemnasty raz Polacy przystąpili do wspólnego działania dla dobra środowiska. Rok 2011 to Międzynarodowy Rok Lasów. Lasy to zielone płuca świata – nie tylko wytwarzają tlen i redukują poziom dwutlenku węgla, ale także są doskonałym filtrem dla zanieczyszczeń powietrza, stąd bardziej niż kiedykolwiek zawracamy uwagę na ochronę lasów i ich rolę w życiu Ziemi i ludzi. Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym także przystąpili do akcji "Sprzątanie świata". 6 października 2011 roku, około godziny dziesiątej, uczniowie uzbrojeni w jednorazowe rękawice ochronne oraz wielkie worki foliowe, wyruszyli w wyznaczone tereny na coroczną walkę z ogromem śmieci. W całym wydarzeniu wzięło udział ponad 100 uczniów, którym udało się zebrać kilkanaście worków pełnych śmieci. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Od samego początku na twarzach „nieustraszonych wojowników” można było dostrzec wyraz zadowolenia przejawiający się przysłowiowym uśmiechem „od ucha do ucha”. Pamiętajmy aby dbać o nasze środowisko nie tylko od święta!!!

                                                                                                               Wróbel Aneta

 
"Młodzi Głosują"
Wtorek, 04 Październik 2011 10:01


Młodzieżowe Wybory Parlamentarne  „Młodzi głosują”  w naszym gimnazjum

    Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w takiej akcji. Nad całością czuwał Samorząd Szkolny przy pełnej współpracy z nauczycielami WOS- u. Wszystko zaczęło się od rozmowy dyrektora szkoły, pana Marka Idzika i opiekuna Samorządu, pani Marioli Krzeczkowskiej z młodzieżą. Wspólnie zdecydowano się na realizację i koordynację tego zadania. Stwierdzono, że to doskonała okazja do zaangażowania wszystkich uczniów do wspólnego działania oraz ich aktywizacji. Najpierw pojawiły się plakaty informujące społeczność uczniowską o akcji „Młodzi głosują”, wykonane przez uczniów z sekcji plastycznej oraz afisze zawierające istotne informacje na temat tej kampanii. Wszelkie komunikaty związane z młodzieżowymi wyborami były na bieżąco podawane prze szkolny radiowęzeł. W gimnazjum powołano Młodzieżową Komisję Wyborczą, której zadaniem było czuwanie nad prawidłowym przebiegiem głosowania. W jej skład weszli uczniowie – przedstawiciele Samorządu Szkolnego.

 


 Oto oni: Przewodnicząca: Gabriela Czuba Zastępca: Karolina Twardy Sekretarz: Joanna Gwizdoń Członkowie: Patrycja Trojańska , Gabriela Wlezień, Justyna Ryszka. Sekcja porządkowa: Dominika Feculak i Jakub Książek. Prawybory poprzedzane były specjalnymi lekcjami na temat wyborów, zasad ich przeprowadzania i znaczenia udziału obywateli w wyborach. Nauczyciel WOS –u, pani Bogusława Opala przeprowadziła dodatkowe zajęcia w klasach trzecich na temat: „Wybory parlamentu w Polsce – krok po kroku. Na koniec rozwiązując test online uczniowie mogli sprawdzić swoja wiedzę w w/w zakresie. Wybory przeprowadzone w sali 201 przygotowanej jako lokal wyborczy przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Komisja uczniowska wydawała karty do głosowania po uprzednim podpisaniu przez głosującego listy. Młodzież mogła poczuć się jak na prawdziwych wyborach wrzucając kartę do urny. W wyborach wzięło udział 122 uczniów na 158 uprawnionych do głosowania, co stanowi 78 % społeczności uczniowskiej w gimnazjum. 
II Turniej o Orlika Puchar Donalda Tuska
Wtorek, 20 Wrzesień 2011 10:44


    W dniu 13.09. i 14.09.2011 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmku odbył się II Turniej Orlika o puchar Donalda Tuska. Impreza ta była już rozgrywana po raz drugi i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt- młodszej (2001-2000) i starszej (1999-1998). Większość drużyn było z naszej szkoły lecz gościliśmy również drużyny z Gorzowa, Bobrku i SP1 w Chełmku. Łącznie wystąpiło , aż 19 drużyn co daje liczbę ok. 170 uczestników !!!
W kategorii młodszej chłopców- zwyciężyła po zaciekłym finale drużyna klasy IVa, a u dziewcząt drużyna naszej szkoły - VB.

 

 

W kategorii starszej chłopców- zwyciężyła drużyna z Gorzowa uzyskując tą samą liczbę punktów co drużyna z Chełmka. U dziewcząt natomiast wygrała drużyna ze szkoły SP2 w Chełmku. Turniej odbył się przy ładnej pogodzie i dużej liczbie kibiców, którzy zaciekle dopingowali swoje drużyny, a najgłośniejsi oczywiście byli Ci z najmłodszych kategorii. Atmosfera na boisku była gorąca ale co najważniejsze dominowała postawa Fair- Play i obyło się bez kontuzji pomimo zaciekłej walki do ostatniej minuty turnieju. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a każda drużyna dyplom uczestnictwa, gdyż nie wynik był najważniejszy a sam udział. Organizatorzy- Paweł Sidorowicz, Sebastian Fedecki.

 
Biblioteka szkolna
Piątek, 07 Październik 2011 06:47

Zapraszamy do biblioteki szkolnej 

 Rok szkolny 2016/2017

PONIEDZIAŁEK                                                             800 – 1400

WTOREK                                                                     800 – 1315

ŚRODA                                                                       745 – 1430

CZWARTEK                                                                  800 – 1430

PIĄTEK                                                                      800 – 1330

 

 

O bibliotece przy SZSP nr 2 w Chełmku.

 

Biblioteka mieści się w budynku przy ulicy Piłsudskiego 1. Obsługuje uczniów Gimnazjum, klasy I, II, III oraz klas V i VI Szkoły Podstawowej a także nauczycieli, pracowników oraz absolwentów szkoły. Do wypożyczeń w naszej bibliotece zapraszamy także rodziców uczniów oraz społeczność lokalną. Biblioteka szkolna działa zgodnie z standardami opracowanymi przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Towarzystwo Nauczycieli – Bibliotekarzy Szkół Polskich.Zbiory są bogato wyposażone w księgozbiór podręczny typu encyklopedie i słowniki tematyczne i oraz językowe. Ponadto uczniowie mają do dyspozycji zestaw lektur uzupełniony zgodnie z Podstawą Programową na każdym poziomie nauczania. Dużą popularnością wśród młodzieży cieszy się dział książek obyczajowych, który wciąż poszerza się o nowe tytuły. Dział zbiorów specjalnych to zestawy płyt DVD z programami edukacyjnymi i adaptacjami lektur oraz edukacyjnymi programami multimedialnymi. W bibliotece uczniowie korzystają z Internetowego Centrum Multimedialnego otrzymanego w ramach Europejskiego Funduszu Socjalnego. Nauczyciel – bibliotekarz prowadzący bibliotekę: Mariola Krzeczkowska

 

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć:

Więcej…
 
Apel pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu
Piątek, 02 Wrzesień 2011 09:46


   Data 1 września kojarzy się wszystkim uczniom z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a także wymianą wakacyjnych wspomnień. Dla uczniów Samorządowego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Chełmku był to również dzień zadumy i powrotu do wydarzeń sprzed 72 lat, kiedy to na nasz kraj najechał niemiecki okupant. By uczcić pamięć tych , którzy uczynili wszystko, by Polska nie utraciła wolności Dyrekcja Zespołu, nauczyciele i młodzież udała się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu - miejsce szczególne dla mieszkańców Chełmka. Tam wspólnie z przedstawicielami władz miasta, między innym Panem Burmistrzem Andrzejem Saternusem oraz kombatantami, oddaliśmy symboliczną wiązanką hołd tym, dla których Ojczyzna stanowiła dobro najwyższe.


 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>