Gminne zawody w piłce ręcznej
Piątek, 06 Kwiecień 2018 10:26

5.04.2018. w SZS nr 1 odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej. Z naszej szkoły wystartowały dwa zespoły: dziewczynki ze szkoły podstawowej oraz dziewczynki z klas VII + gimnazjum pod opieką Pani Anety Gumułki. Młodsze dziewczynki wygrały swoje mecze i będą reprezentowały gminę na zawodach powiatowych w Osieku 23.04.18. Natomiast gimnazjum będzie reprezentował zespół z Gorzowa.

Gratulacje dla wszystkich zespołów za sportowe zaangażowanie oraz podziękowanie dla organizatora za miłą atmosferę.

 
Cyberprzemoc
Piątek, 06 Kwiecień 2018 10:06

Cyberprzemoc

 

22.03.2018r. w trakcie lekcji wychowawczej w klasie 5a odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu w Chełmku. Tematyka warsztatów dotyczyła cyberprzemocy oraz używek. Uczniowie w skupienu słuchali wskazówek udzielanych przez policjantów. Piątoklasiści chętnie brali udział w dyskusji i zadawali dużo pytań. Napewno nie będą to ostatnie warsztaty przeprowadzone przez Komisariat Policji w Chełmku.

 
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
Czwartek, 05 Kwiecień 2018 09:31

4.04.18r w Gorzowie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Uczeń kl. VII b Dawid Szyjka zajął II miejsce w kategorii szkoły podstawowej w gminnym turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Gratulujemy! 

7 kwietnia Dawid będzie reprezentował naszą szkołę na etapie powiatowym we Włosienicy. Trzymamy kciuki!

 

 
ŻYJEMY RAZEM W RÓŻNORODNYM ŚWIECIE
Czwartek, 05 Kwiecień 2018 08:28

herb-chelmek                                                                                                                                                                                                                                                                                niemcy logo

 

ŻYJEMY RAZEM W RÓŻNORODNYM ŚWIECIE

 

To tytuł projektu realizowanego przez uczniów Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku z partnerem niemieckim Villą Lampe, w ramach realizowanego przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży z siedzibą w Poczdamie, konkursu o Polsko –Niemiecką Nagrodę Młodzieży. Motto przyświecające tym działaniom brzmi: „Razem w Europie. Jeden cel.”

Nasza szkoła znalazła się w ścisłym finale konkursu, którego głównym celem jest zorganizowanie spotkań poświęconych zagadnieniom związanym z różnorodnością kulturową, religijną, światopoglądową i językową. Honorowy patronat nad tymi działaniami objęła Minister Edukacji Narodowej.

W dniach od 23 do 29 marca 2018 roku, na terenie Turyngii i Branderburgii, w Beinrode, Leinefelde – Worbis, Heilbad Heiligenstadt i Berlinie młodzież realizowała projektowe zadania. W początkowej fazie były to zabawy integracyjne, które usprawniały komunikowanie się. Pokonywanie toru przeszkód i transportowanie piłeczki wymagało współpracy mieszanych grup. Ważnym produktem projektu będzie wspólnie przygotowany kalendarz ważnych dat dla każdego uczestnika projektu. Uczestnicy projektu rozwijali swoje kompetencje językowe. Trzydniowy pobyt w Berlinie pozwolił na poznanie historii stolicy Niemiec, oglądnięcie ważnych zabytków: Bramy Brandenburskiej, Reichstagu, Uniwersytetu Humboldta. Dużo czasu poświęcono na zwiedzanie Bundestagu i zapoznanie się z charakterem pracy niemieckich posłów i urzędu kanclerskiego. W podsumowaniu projektu ustalono, że różnorodność (Vielfalt) kultur, poglądów, religii, zwyczajów i obyczajów jest bogactwem z którego należy umiejętnie korzystać. Przytoczony został przykład Unii Europejskiej, która tak właśnie funkcjonuje. „Dzielmy się tym, co dobre. Poprawiajmy to, co złe. Przełamujmy stereotypy. Walczmy z ksenofobią” – to projektowe przesłanie płynące z serc i umysłów młodych ludzi.

Wyjazd do Turyngii był także okazją do odwiedzenia partnerskiego miasta. Współpraca Gminy Chełmek z Leinefelde – Worbis trwa od 2007 roku. Burmistrz Dirk Moll, podczas spotkania z uczestnikami projektu, scharakteryzował podlegający mu samorząd i zaprosił wszystkich uczestników projektu do skorzystania z nowoczesnej pływalni, którą licznie odwiedziliśmy, aby się zrelaksować i odpocząć.

Rozstrzygniecie konkursu o Polsko - Niemiecką Nagrodę Młodzieży nastąpi w styczniu 2019 roku. Obie strony zwycięskiego projektu otrzymają nagrodę finansową po 3000 euro. Mamy nadzieję, że będzie to nasz projekt, choć sam udział w finale jest już dużym sukcesem.

Ze strony polskiej w projekcie uczestniczyło 21 osób. Opiekę merytoryczną sprawowali: Ewa Pilch, Renata Księżarczyk i Marek Idzik. Projekt uzyskał dofinansowanie z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Poczdamie.

Marek Idzik

 

csm Logo nagroda PNWM 2017-2019 b47490bc7b.jpg.pagespeed.ce.tg21jHLL J                                                                                                                                                                              k

 

 

 www.chelmek.pl

Gazeta Krakowska

oświęcimskie24

 
VIII Powiatowy konkurs Historyczno-Sportowo-Obronny „Cichociemni 2018”
Środa, 04 Kwiecień 2018 18:46

27.03.2018. w Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu, odbył się VIII Powiatowy konkurs Historyczno-Sportowo-Obronny „Cichociemni 2018” organizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu i LOK Oświęcim.

Nasza szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II gimnazjum: Mikołaj Ptasiński i Szymon Dębski oraz uczennice z klasy VII: Wiktoria Mądrala i Oliwia Waleń.

Konkurs składał się z 3 części:

- testu wiedzy historycznej obejmującego okres II wojny światowej na podst. literatury „Spadochroniarz Urban” A. Cyry,

- strzelania z karabinka pneumatycznego do tarczy Ts-2 z odl.10m w pozycji siedząc z podpórką,

- toru przeszkód, pokonywanego na czas.

Uczniowie musieli się wykazać wiedzą historyczną, sprawnością fizyczną i dobrym „okiem”.

Konkurs bezapelacyjnie wygrała szkoła z Rajska, nasza zajęła VII miejsce.

Gratulujemy!!!

 

 
Życzenia
Środa, 28 Marzec 2018 18:01

Niech istota świąt wielkanocnych

napełni Was siłą oraz radością

i sprawi, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia.

Radosnych świąt Wielkiej Nocy,

pełnych miłości i nadziei,

a także wielu okazji do miłych spotkań w gronie najbliższych.

 

kartka-wielkanocna-radosnego-alleluja 

 

 

 

 

 

Dyrekcja i Samorząd szkolny naszego Zespołu składa świąteczne życzenia - kierując je do całej społeczności uczniowskiej i pracowników szkoły.

 
Sukces naszych uczennic
Środa, 28 Marzec 2018 17:38

Sukces naszych uczennic

24 marca br. formacja Elita Kids z Oświęcimskiego Centrum Kultury zajęła II miejsce w kategorii – formacje dziewczęce 11 – 13 lat podczas VII Międzynarodowego Turnieju Formacji Standardowych i Latynoamerykańskich o Puchar Prezydenta Miasta Radomia „RADOM OPEN 2018”.

Dziewczęta pracują na co dzień pod okiem trenerów Pawła Kaźnicy i Karoliny Wojewodzic-Niedziela. Skład osobowy formacji to:

Małgorzata Legut,

Wiktoria Mądrala,

Zuzanna Witkowska,

Dominika Guja,

Kornelia Klimas,

Justyna Szewczyk,

Martyna Kobus

Serdecznie gratulujemy.

 

 
OPŁATA ZA OBIADY W KWIETNIU
Środa, 28 Marzec 2018 17:34

OPŁATA ZA OBIADY W KWIETNIU OD 04.04. 2018 WYNOSI:

UCZNIOWIE – 76,00 ZŁ (19 dni x 4,00zł)

NAUCZYCIELE 133,00 ZŁ (19 dni x 7,00zł)

ŚNIADANIA28,50 ZŁ (19 dni x 1,50zł)

 

PROSZĘ RODZICÓW O WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE DO KUCHNI DZIECI, KTÓRE BĘDĄ KORZYSTAĆ Z POSIŁKÓW. UCZEŃ OTRZYMA POSIŁEK PO OKAZANIU DOWODU WPŁATY LUB PO PISEMNYM ZOBOWIĄZANIU ZŁOŻONYM PRZEZ RODZICA O DOKANANIU OPŁATY W PÓŹNIESZYM TERMINIE. PRZED DOKONANIEM OPŁATY

PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY – NR TEL. 33 846 42 31 W SPRAWIE ODPISÓW

I NADPŁAT ZA POSIŁKI W POPRZEDNICH MIESIĄCACH

WPŁATY ZA POSIŁKI DO 10.04.2018r PŁATNE NA KONTO – NOWY NR KONTA : BANK PKO BP 77 1020 2384 0000 9202 0218 3556

JEŻELI PŁATNOŚĆ NIE JEST ZA CAŁY MIESIĄC, PROSZĘ WYPISAĆ W TYTULE DNI, W KTÓRE UCZEŃ NIE BĘDZIE JADŁ POSIŁKÓW

NIEDOTRZYMANIE TERMINU PŁATNOŚCI, SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA

 
SUKCESY NAJMŁOSSZYCH UCZNIÓW Z SAMORZĄDOWEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W CHEŁMKU

 


       Przedszkolaki i uczniowie klas najmłodszych z Samorządowego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez FUNDACJĘ MAŁA ORKIESTRA WIELKIEJ POMOCY z siedzibą w Oświęcimiu.

      Tematem konkursu była Dobroczynna Pisanka Wielkanocna. Jury konkursu wyłoniło jego laureatów i nagrodziło zwycięzców. Wśród nagrodzonych nie zabrakło najmłodszych dzieci z chełmeckiej dwójki:

I miejsce zajął Oliwier Jurkitewicz z kl. Ia

II miejsce zdobył Oskar Kozub z kl. Ic

Kamila Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu otrzymała wyróżnienie II stopnia

Milenka Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu zdobyła wyróżnienie III stopnia.

Dzieci uczestniczyły w uroczystości podsumowania konkursu w Oświęcimskim Centrum Kultury. Tam wręczono im nagrody oraz dyplomy.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.     

  

Więcej…
 
Gminny konkurs wiedzy ekologicznej
Środa, 28 Marzec 2018 09:25

Gminny konkurs wiedzy ekologicznej

Zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie wiedzy ekologicznej.

Główny cel konkursu:

  • upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska oraz zagrożeniach związanych z działalnością człowieka.

Zakres merytoryczny konkursu:

  • antropogeniczne przekształcenia środowiska – smog i dziura ozonowa,
  • podstawowe pojęcia ekologiczne: łańcuch pokarmowy, oddziaływania antagonistyczne             i nieantagonistyczne między organizmami, piramidy przedstawiająca populację,
  • przykłady polskich parków narodowych, rezerwatów biosfery ,
  • segregacja odpadów.

Forma konkursu

Konkurs składa się z części teoretycznej, jest to test jednokrotnego wyboru.

Termin konkursu

Konkurs odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. o godz. 15.45 w s. 203.

Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie zgłaszają się do nauczycieli: Anny Grochal lub Urszuli Kowalskiej celem przygotowania odpowiedniej liczby testów. Zwycięża jedna osoba z klasy drugiej i jedna z klasy trzeciej gimnazjum, która uzyska najwyższą liczbę punktów.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 
WARTO POMAGAĆ
Poniedziałek, 26 Marzec 2018 11:12

WARTO POMAGAĆ

Pomagać można na różne sposoby. 21 marca uczniowie klasy VIIB i IIIA uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Wykonali własnoręcznie piękne kartki wielkanocne, które zostaną przed świętami przekazane chorym ze Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie. To niezwykłe przedsięwzięcie było możliwie dzięki współpracy z Parafią Miłosierdzia Bożego i Wolontariatem św. Eliasza. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Piotrowskiej za pomoc w zorganizowaniu warsztatów i ks. Maciejowi Półtorakowi za wdrażanie młodzieży do działań związanych z wolontariatem.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>