Dzień Babci i Dziadka

alt      Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość przygotowana przez uczniów klasy I a i I c. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla wszystkich przygotowano uroczysty program artystyczny oraz słodki poczęstunek. Występy dzieci przekonały przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie. Wzruszeniom nie było końca. W niejednych oczach widać było radość i szczęście.

    Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu uroczystego spotkania.

Więcej…
 
Rocznica wyzwolenia Auschwitz
Środa, 31 Styczeń 2018 12:22

Auschwitz - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady - stał się międzynarodowym symbolem. Rocznicę jego wyzwolenia, 27 stycznia, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Upamiętnia on miliony Żydów i innych mniejszości zgładzonych podczas drugiej wojny światowej.

Uczniowie naszej szkoły, pamiętając o tym ważnym dniu, wykonali plakaty tematyczne, z których następnie została stworzona gazetka szkolna.

 
Żywa lekcja historii
Piątek, 26 Styczeń 2018 11:07

25 stycznia klasy 4, 5 i 6 szkoły podstawowej oraz 2A gimnazjum wzięły udział w żywej lekcji historii, której tematem była Droga do niepodległości. Uczniom w przystępny i zabawny sposób przedstawione zostały czasy napoleońskie oraz powstania śląskie, które przyczyniły się do odbudowy państwa polskiego po 123 latach niewoli. Młodzież została bezpośrednio zaangażowana w przedstawienie, wcielając się w powstańców oraz żołnierza armii Księstwa Warszawskiego. Zobaczyli, jak wyglądała broń i mundury w tamtych czasach. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali spektakl, dobrze się przy tym bawiąc, ale też zapamiętując ważne dla Polaków wydarzenia.

Klaudia Kocot

 

 
73 Rocznica wyzwolenia Chełmka
Czwartek, 25 Styczeń 2018 12:18

25 stycznia 2018 roku mija 73 lat od wyzwolenie Chełmka. W związku z tym ważnym wydarzeniem Dyrekcja Zespołu, nauczyciele i młodzież udała się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu - miejsce szczególne dla mieszkańców Chełmka. Tam wspólnie z przedstawicielami władz miasta, Panem Burmistrzem Andrzejem Saternusem, Strażakami Harcerzami oraz kombatantami, oddaliśmy symboliczną wiązanką hołd tym, dla których Ojczyzna stanowiła dobro najwyższe.

 
Pomoc daje moc
Wtorek, 23 Styczeń 2018 09:28

W dniu 23.01.2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia, których celem było rozwijanie i wspieranie działalności woluntarystycznej wśród młodzieży. Po wprowadzeniu w tematykę wolontariatu (czym się charakteryzuje, jaka jest jego tradycja) przez pedagoga szkolnego uczniowie debatowali nad korzyściami płynącymi z bycia wolontariuszem. Następnie w formie warsztatowej ustalaliśmy kierunki pracy szkolnego wolontariatu. Uczniowie mieli wiele atrakcyjnych pomysłów na temat tego co można zrobić w szkole. Na wyróżnienie zasługuje propozycja kształtowania i wzmacniania przez samych uczniów norm przeciwnych używaniu środków i substancji psychoaktywnych. Grupa uczniów zdeklarowała się, że pierwszym krokiem w tym działaniu będzie wykonanie pod kierunkiem pedagoga szkolnego gazetki adresowanej do uczniów i rodziców o powyższej tematyce. Inna propozycja to pomoc koleżeńska świadczona na bieżąco kolegom i koleżankom potrzebującym wsparcia. Zajęcia podsumował happening, w którym królowała ekspresja twórcza naszej młodzieży. Powstawały hasła oraz rzeźby z dostępnych w klasie przedmiotów symbolizujące wolontariusza i jego pracę.

Katarzyna Linchard

 
Lekcja w kinie
Piątek, 19 Styczeń 2018 11:11

Lekcja w kinie i wizyta w Galerii Książki

 

            W dzisiejszych czasach media są wszechobecne i odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu, dlatego ważne jest, aby właściwie i umiejętnie je wykorzystywać. A jak to robić? O tym mieli okazję przekonać się uczniowie klasy II a gimnazjum, którzy wraz z opiekunami wzięli udział w lekcji w kinie w OCK-u w Oświęcimiu 16.01.2018 roku. Wcześniej odwiedzili Galerię Książki, biorąc udział w zajęciach biblioterapii i przekonując się, że nie tylko film, ale także książka ma duży wpływ na poprawę naszego nastroju.

Aldona Krawczyk

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Środa, 17 Styczeń 2018 12:27
Wolontariusze z naszej szkoły brali udział w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Celem tegorocznego finału było pozyskanie pieniędzy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

„W tym roku skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych” – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – „Wybór celu finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji - piszą lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach.

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli czynny udział w zbiórce pieniędzy. Nie patrząc na trudne warunki atmosferyczne cały dzień stali w miejscach szczególnie uczęszczanych przez przechodniów. Poświęcili swój wolny czas, aby pomóc dzieciom i przyczynić się do kolejnej rekordowej zbiórki. Wolontariusze z naszej szkoły to: Anastazja Bochenek (3b), Julia Gut (3 a), Jakub Buda (7 a ), Nikola Gacek (2 a), Oliwia Miczołek (6 a), Oliwia Pawełko (6a)

 

 
NIEZWYKLI GOŚCIE Z WIZYTĄ W SAMORZĄDOWYM ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 2 W CHEŁMKU

 

 

    Mimo, że wiele czasu upłynęło od Świąt Bożego Narodzenia, to w SZS – P nr 2 w Chełmku radość z Narodzenia Pana Jezusa, nadal trwa i rozpala serca uczniów oraz zaproszonych gości. W dniach 10 – 11 stycznia uczniowie klasy III a mieli okazję zaprezentować jasełka dla Podopiecznych z Fundacji Brata Alberta oraz dla Pań z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku. Przedstawienie zaprowadziło gości do betlejemskiej stajenki, gdzie wybrzmiała radość, wyrażona śpiewem pastorałek na chwałę Pana Jezusa.

   Piękny świąteczny spektakl przygotowała pani Karolina Marciniak wraz z uczniami kl. IIIa szkoły podstawowej.

 Serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
SUKCESY UCZNIÓW SZS-P NR 2 W CHEŁMKU

 

      Dnia 10 stycznia 2018 roku w Ośrodku Narciarskim Zwardoń SKI w Zwardoniu odbyły się Mistrzostwa Gminy Oświęcim, II runda Ligi w Narciarstwie Alpejskim w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiady w snowboardzie. Mistrzostwa zorganizował OświęcimSKI UKS przy współpracy z Miastem Oświęcim.

     Do zawodów przystąpiło łącznie około 160 uczestników. Miłośnicy sportów zimowych podzieleni byli na kategorie wiekowe oraz ze względu na dyscyplinę i płeć.

      Dwoje uczniów ze szkoły podstawowej wzięło udział w konkurencji snowboard. Zaliczyli oni świetny występ i godnie reprezentowali naszą placówkę. Z ogromną radością informujemy, że wśród dziewcząt klas młodszych najlepsza była uczennica SZS-P nr 2 - Kornelia Klimas z kl. IVb. Kornelka zdobyła złoty medal. Jakub Buda z kl. VIIa zajął 5. miejsce w swojej grupie wiekowej.

Oboje zakwalifikowali się do szczebla wojewódzkiego zawodów snowboardowych!

     Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…
 
"Owoce i warzywa w szkole"
Poniedziałek, 08 Styczeń 2018 15:58

W ramach programu "Owoce i warzywa w szkole" klasa VA wykonała na lekcjach wychowawczych 5 plakatów dotyczących zdrowego stylu życia.

 
OPŁATA ZA OBIADY W STYCZNIU
Środa, 03 Styczeń 2018 09:19

OPŁATA ZA OBIADY W STYCZNIU WYNOSI:

 

UCZNIOWIE – 88,00 ZŁ (22 dni x 4,00zł)

NAUCZYCIELE – 154,00 ZŁ (20 dni x 7,00zł)

ŚNIADANIA33,00 ZŁ (20 dni x 1,50zł)

 

PROSZĘ RODZICÓW O WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE DO KUCHNI DZIECI, KTÓRE BĘDĄ KORZYSTAĆ Z POSIŁKÓW. UCZEŃ OTRZYMA POSIŁEK PO OKAZANIU DOWODU WPŁATY LUB PO PISEMNYM ZOBOWIĄZANIU ZŁOŻONYM PRZEZ RODZICA O DOKANANIU OPŁATY W PÓŹNIESZYM TERMINIE. PRZED DOKONANIEM OPŁATY

PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY – NR TEL. 33 846 42 31 W SPRAWIE ODPISÓW

I NADPŁAT ZA POSIŁKI W POPRZEDNICH MIESIĄCACH

WPŁATY ZA POSIŁKI DO 10.01.2018r PŁATNE NA KONTO – NOWY NR KONTA : 77 1020 2384 0000 9202 0218 3556

JEŻELI PŁATNOŚĆ NIE JEST ZA CAŁY MIESIĄC, PROSZĘ WYPISAĆ W TYTULE DNI, W KTÓRE UCZEŃ NIE BĘDZIE JADŁ POSIŁKÓW

NIEDOTRZYMANIE TERMINU PŁATNOŚCI, SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>