DZIEŃ ZIEMI

alt

     „Dzień Ziemi” wypada w kalendarzu 22 kwietnia. Święto ustanowiono po to, by przypominać, jak ważna jest dla nas nasza planeta i jak bardzo powinniśmy o nią dbać. W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej przygotowali spektakl ekologiczny pod tytułem „Spotkanie na leśnej polanie”. Młodzi aktorzy opowiedzieli o tym, jak należy zachowywać się w lesie, żeby nie płoszyć zwierząt?. W jaki sposób okazywać przyrodzie szacunek oraz jak ważne jest segregowanie śmieci. Przedstawienie było cenną lekcją ekologii dla wszystkich uczniów.

Pamiętajmy!

Nasza Ziemia to dom, o który musimy dbać!

       Dziękujemy drugoklasistom za mądre rady ekologiczne. Przedstawienie przygotowały panie: Karolina Marciniak i Izabela Tołwińska. Dziękujemy.

Więcej…
 
„Witaj maj, trzeci maj!”
Piątek, 05 Maj 2017 11:14

„Witaj maj, trzeci maj!” ...

Te słowa można było usłyszeć 4 maja w Parku Rodzinnym w Chełmku, gdzie uczniowie SZSP nr 2 świętowali kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Więcej…
 
Warsztaty „Uczymy się ratować życie”

    Dnia 28 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III c wzięli udział w warsztatach pt „Uczymy się ratować życie”. Miały one na celu doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził ratownik medyczny Łukasz Naglik.

    Na początku trzecioklasiści przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych. Następnie nauczyli się procedury udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł spróbować wykonać masaż serca oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Dzieci zapoznały się również ze sposobami tamowania krwotoków i opatrywania raz.

Dzięki tym warsztatom uczniowie uświadomili sobie potrzebę niesienia pomocy osobom, których życie jest zagrożone.

Joanna Czarnota

Więcej…
 
ZIELONA SZKOŁA

 

     W dniach 19.04 – 25.04.2017 roku uczniowie klasy IIIa , IIIb i IIIc wypoczywali na Zielonej Szkole w Porąbce. To malownicza miejscowość położona wśród szczytów Beskidu Małego, w pobliżu Jeziora Międzybrodzkiego. Podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych trzecioklasiści poznawali Porąbkę i jej okolice. Uczestniczyli w wielu zabawach, konkursach, warsztatach plastycznych, zawodach sportowych, marszu na orientację, przystępowali do GRONA BESKIDZKIEJ BRACI. W kwietniu Porąbka zachwyca pięknym wiosennym beskidzkim krajobrazem, choć kapryśna pogoda nie zawsze sprzyjała długim, górskim wędrówkom.

    Wszyscy uczestnicy wrócili z wypoczynku bardzo zadowoleni, wypoczęci i pełni niezapomnianych wrażeń. 

Wychowawcy klas trzecich

Więcej…
 
Opłata za obiady w maju
Piątek, 28 Kwiecień 2017 08:28

OPŁATA ZA OBIADY

W MAJU 2017r WYNOSI:

UCZNIOWIE – 80,00 ZŁ (20 dni x 4,00zł)

NAUCZYCIELE – 140,00 ZŁ (20 dni x 7,00zł)

ŚNIADANIA30,00 ZŁ (20 dni x 1,50zł)

 

 

WPŁATY ZA POSIŁKI DO 15.05.2017r PŁATNE NA KONTO – BS NR KONTA : 83 8110 1023 2006 0319 7540 0007

 

NIEDOTRZYMANIE TERMINU PŁATNOŚCI, SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA

 
Kolejny złoty medal Szymona Dębskiego
Piątek, 28 Kwiecień 2017 08:25

Kolejny złoty medal Szymona Dębskiego

Szymon Dębski zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski OYAMA KARATE rozgrywanych w Radomiu. Uczeń naszej szkoły triumfował w kategorii juniorów młodszych do 60 kg.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w zbliżających się Mistrzostwach Polski, które w maju odbędą się w niedalekim Andrychowie.

szymon

 
„Książka, którą polecam…”
Piątek, 28 Kwiecień 2017 08:17

„Książka, którą polecam…”

„Książka, którą polecam…”- pod takim hasłem odbył się gminny konkurs czytelniczy organizowany przez Bibliotekę Publiczną MOKSiR w Chełmku, w ramach projektu „Oczytany Chełmek – wspólnie w stronę książki”.

Więcej…
 
Studnia dla Południa
Piątek, 28 Kwiecień 2017 08:08

Studnia dla Południa

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii „STUDNIA DLA POŁUDNIA” organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną.

Więcej…
 
Leinefelder Jugendliche begegnen polnischer Partnergemeinde
Czwartek, 27 Kwiecień 2017 10:16

Na Eichsfelder Nachrichten niemieckim portalu internetowym ukazał się artykuł o wizycie niemieckich uczniów w naszej miejscowości i szkole w ramach projektu edukacyjnego.

 

KLIKNIJ

 
Bliscy stają koło niej, gdy wspomina piekło
Środa, 26 Kwiecień 2017 10:22

W związku z realizacją projektu edukacyjnego, którego tegoroczne działania były nakierowane na historyczną pamięć o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej w Przełomie z dnia 19 kwietnia br. ukazał się artykuł Pana Tadeusza Jachnickiego. Szczególnym wydarzenie była zorganizowana w dniu 12 kwietnia wideokonferencja z mieszkającą w Izraelu Haliną Birenbaum, więźniarką obozów koncentracyjnych, autorką książki „Nadzieja umiera ostatnia”. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Bliscy stają koło niej, gdy wspomina piekło

 
ZACHOWAĆ PAMIĘĆ
Środa, 19 Kwiecień 2017 11:08

 alt                                                                                       alt

 

ZACHOWAĆ PAMIĘĆ

 

Partnerska współpraca Gminy Chełmek i Leinefelde – Worbis ( Turyngia, Niemcy) zaowocowała realizacją kolejnego, już ósmego projektu edukacyjnego. Tegoroczne działania były nakierowane na historyczną pamięć o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej. Takie założenia nakreśliła fundacja Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Poczdamie, która wspólnie z Gminą Chełmek dofinansowała projekt. Młodzi Niemcy i Polacy, wraz z opiekunami, od 8 do 13 kwietnia 2017 roku w liczbie 39 osób zwiedzali wybrane miejsca historyczne i poznawali tragizm ofiar obozów koncentracyjnych, bohaterstwo powstańczej Warszawy, a także holocaust. Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau, Niepokalanów i Harmęże opowiedziały historię ojca Maksymiliana Kolbe. Warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich wzbogaciło wiedzę o kulturze Żydów przedwojennych. Przedstawiło także dramat mieszkańców warszawskiego getta. Muzeum Powstania Warszawskiego utrwaliło obraz walczącej w 1944 roku przez 63 dni Warszawy.

Szczególnym wydarzeniem była zorganizowana w dniu 12 kwietnia wideokonferencja z mieszkającą w Izraelu Haliną Birenbaum, więźniarką obozów koncentracyjnych, autorką książki „Nadzieja umiera ostatnia”. Uczestnicy projektu na żywo mogli wysłuchać opowieści Pani Haliny o jej osobistych, jakże tragicznych wydarzeniach związanych z II wojną światową i zadawać pytania.

Podeptanie przez wszystkich uczestników projektu obrazu Mariana Kołodzieja, znajdującego się w podziemiach kościoła ojców franciszkanów w Harmężach, prezentującego ból, cierpienie i rozpacz traktowanych w nieludzki sposób i zabijanych więźniów było wyrażeniem protestu przeciwko takiemu światu, takiemu traktowaniu człowieka. Uczestnicy jednoznacznie stwierdzili, że prawdę o tych wydarzeniach należy przekazywać ku przestrodze następnym pokoleniom.

Gospodarze projektu, uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku, wraz z niemieckimi kolegami zwiedzili dodatkowo Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli i Wilanów. Nie zabrakło spaceru po Warszawie. Wzmacniane były kompetencje językowe (język angielski i niemiecki). Opiekę merytoryczną nad uczestnikami projektu sprawowali: Ewa Pilch, Renata Księżarczyk i Marek Idzik.

 

Marek Idzik

 

 

www.chelmek.pl oswiecimskie24.pl
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>