LEKCJA MUZYCZNA

     Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcji muzycznej zorganizowanej przez Łódzkie Biuro Koncertowe „WIRTUOZ”.

Panowie: Marcin Błoszyk, Marek Maciejewski i Maciej Malec zaproponowali dzieciom wspaniałą podróż w MUZYCZNY ŚWIAT DIXIELANDU. Poprzez zabawy z instrumentami oraz prezentację utworów, muzycy starali się wprowadzić słuchaczy w zaczarowany świat muzyki.

    Dzieci odbyły muzyczną wędrówkę i przeniosły się do Ameryki końca XIX wieku, do Luizjany, do Nowego Orleanu; do kolebki jazzu, gdzie ulicami maszerują Czarni i Biali muzycy, grający radosną muzykę, zwaną dixielandem, albo jazzem tradycyjnym. Goście opowiedzieli o korzeniach muzyki rozrywkowej i zagrali najbardziej znane utwory tego stylu muzycznego.

    Lekcja była bardzo interesująca i zachęcała do wspólnej zabawy.

    

 
MOBILNE PLANETARIUM

        Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej uczestniczyli w pokazie Centrum Rozwoju Edukacji EUREKA. Placówkę odwiedziło Mobilne Planetarium ORBITEK. Razem z bohaterem o imieniu Orbitek dzieci zwiedziły Drogę Mleczną, obserwowały planety, zobaczyły Księżyc i „wylądowały” na Marsie. Uczniowie dowiedzieli się, skąd się bierze wschód i zachód Słońca oraz rozmawiali o znakach zodiaku.

      Zajęcia były bardzo interesujące i dostarczyły wielu wrażeń.

    

 
PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

alt

      Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce monet organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Uczniowie klas I i III chętnie zbierali monety, aby pomóc potrzebującym. Łącznie zgromadzono kwotę 586 zł i 30 gr.

    Dziękujemy serdecznie Wszystkim rodzicom i dzieciom z klas I i III, którzy tak aktywnie włączyli się w akcję!

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego        

 
INFORMACJA
Środa, 11 Kwiecień 2018 08:35

INFORMACJA

Zapraszamy uczniów klas III wraz z rodzicami, zainteresowanych uczęszczaniem w roku szkolnym 2018/2019 do klasy sportowej (klasa IV) na testy sprawnościowe, które odbędą się w dniu 12 kwietnia 2018 r. o godzinie 16.30 na boisku ORLIK w Chełmku przy ul. Marszałka Piłsudskiego 1. Obowiązuje strój sportowy. Obecność obowiązkowa.

       Marek Idzik – Dyrektor SZS-P nr 2

 

 

 

 

piłkarz

 
OPŁATA ZA OBIADY W KWIETNIU
Wtorek, 10 Kwiecień 2018 09:22

OPŁATA ZA OBIADY W KWIETNIU OD 04.04. 2018 WYNOSI:

UCZNIOWIE – 76,00 ZŁ (19 dni x 4,00zł)

NAUCZYCIELE 133,00 ZŁ (19 dni x 7,00zł)

ŚNIADANIA28,50 ZŁ (19 dni x 1,50zł)

 

PROSZĘ RODZICÓW O WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE DO KUCHNI DZIECI, KTÓRE BĘDĄ KORZYSTAĆ Z POSIŁKÓW. UCZEŃ OTRZYMA POSIŁEK PO OKAZANIU DOWODU WPŁATY LUB PO PISEMNYM ZOBOWIĄZANIU ZŁOŻONYM PRZEZ RODZICA O DOKANANIU OPŁATY W PÓŹNIESZYM TERMINIE. PRZED DOKONANIEM OPŁATY

PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY – NR TEL. 33 846 42 31 W SPRAWIE ODPISÓW

I NADPŁAT ZA POSIŁKI W POPRZEDNICH MIESIĄCACH

WPŁATY ZA POSIŁKI DO 10.04.2018r PŁATNE NA KONTO – NOWY NR KONTA : BANK PKO BP 77 1020 2384 0000 9202 0218 3556

JEŻELI PŁATNOŚĆ NIE JEST ZA CAŁY MIESIĄC, PROSZĘ WYPISAĆ W TYTULE DNI, W KTÓRE UCZEŃ NIE BĘDZIE JADŁ POSIŁKÓW

NIEDOTRZYMANIE TERMINU PŁATNOŚCI, SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA

 
Akcja: „Klapki dla Gambii”
Poniedziałek, 09 Kwiecień 2018 14:10

Akcja: „Klapki dla Gambii”

Nasza szkoła, w ramach realizacji działań wolontariackich, podjęła współpracę z Kołem Naukowym HORYZONT bielskiej ATH. Od dzisiaj ruszamy z akcją „Klapki dla Gambii”, której celem jest zebranie jak największej ilości dziecięcych klapek dla afrykańskich maluchów z Gambii. Serdecznie zapraszamy do bezinteresownego wsparcia tej inicjatywy: wystarczy zakupić parę plastikowych klapek, podpisać od spodu swoim imieniem i oddać wychowawcy klasy, który wrzuci je do kartonu w pokoju nauczycielskim i wpisze 15 punktów z zachowania.

Dlaczego klapki? Wiele dzieci w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń i chorób, łatwo też o zranienie i ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty – chcemy temu zaradzić, na tyle, na ile możemy.

Dlaczego Gambia? To najmniejszy afrykański kraj, według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie.

Mamy nadzieję, że i w tym roku akcja „Klapki dla Gambii” przyniesie radość i uśmiech wielu afrykańskim dzieciom – na tym najbardziej nam zależy. Bardzo prosimy o przynoszenie klapek.

                                                                                                 Samorząd Uczniowski

 
Wyróżnienie „KARTKA WIELKANOCNA Z ŻYCZENIAMI”
Poniedziałek, 09 Kwiecień 2018 11:00

Wyróżnienie

Uczennice klasy VB: Justyna Szewczyk i Weronika Szczepańska zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie plastycznym „KARTKA WIELKANOCNA Z ŻYCZENIAMI”, organizowanym przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Gratulujemy sukcesu!

 
"Owoce i warzywa w szkole"
Poniedziałek, 09 Kwiecień 2018 09:27

W ramach "Programu dla szkół", którego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie klasa 5a wykonała w grupach w trakcie zajęć z wychowawcą pyszne sałatki owocowe i kolorowe kanapki. Przyrządzanie tych bogatych w witaminy specjałów sprawiło uczniom nie lada przyjemność, ale jeszcze większą frajdą było samo jedzenie.

 
Dzień liczby π
Poniedziałek, 09 Kwiecień 2018 09:24

Dzień liczby π

 

14 marca obchodziliśmy międzynarodowy dzień liczby π. W tym też dniu odbyło się uroczyste zakończenie projektu edukacyjnego Niezwykła Liczba π, którego uczestnikami byli uczniowe klasy 2A: Konrad Bojdak, Szymon Dębski, Wiktor Dudziak, Szymon Kulig oraz Bartłomiej Miłak. W obecności wychowawcy klasy pani Aldony Krawczyk, dyrekcji szkoły – pani Anny Remsak oraz pana Marka Idzika, uczestnicy projektu zaprezentowali koleżankom i kolegom z klasy 2A rezultaty swojej kilkumiesięcznej pracy. Uczniowie przedstawili historię odkrycia liczby π, historię jej kolejnych przybliżeń oraz ukazali słuchaczom wagę i rolę jaką liczba π odgrywa w matematyce. Zwieńczeniem całej prezentacji była wspólna degustacja tradycyjnego ciasta liczby π.

 

                                                           Opiekun projektu: Katarzyna Lewandowska

 
Gminne zawody w piłce ręcznej
Piątek, 06 Kwiecień 2018 10:26

5.04.2018. w SZS nr 1 odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej. Z naszej szkoły wystartowały dwa zespoły: dziewczynki ze szkoły podstawowej oraz dziewczynki z klas VII + gimnazjum pod opieką Pani Anety Gumułki. Młodsze dziewczynki wygrały swoje mecze i będą reprezentowały gminę na zawodach powiatowych w Osieku 23.04.18. Natomiast gimnazjum będzie reprezentował zespół z Gorzowa.

Gratulacje dla wszystkich zespołów za sportowe zaangażowanie oraz podziękowanie dla organizatora za miłą atmosferę.

 
Cyberprzemoc
Piątek, 06 Kwiecień 2018 10:06

Cyberprzemoc

 

22.03.2018r. w trakcie lekcji wychowawczej w klasie 5a odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu w Chełmku. Tematyka warsztatów dotyczyła cyberprzemocy oraz używek. Uczniowie w skupienu słuchali wskazówek udzielanych przez policjantów. Piątoklasiści chętnie brali udział w dyskusji i zadawali dużo pytań. Napewno nie będą to ostatnie warsztaty przeprowadzone przez Komisariat Policji w Chełmku.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>