227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Poniedziałek, 30 Kwiecień 2018 12:09

227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791 roku uchwalono w Polsce pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przeszli do Parku, aby tam uczcić to wydarzenie. Po odśpiewaniu Hymnu Polski i krótkim wprowadzeniu historycznym wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurek 3 Maja oraz Polonez 3 Maja. W uroczystości wziął udział Burmistrz Chełmka Pan Andrzej Saternus.

 
Zajęcia terenowe młodych przyrodników
Poniedziałek, 30 Kwiecień 2018 11:19

Zajęcia terenowe młodych przyrodników

W czwartek 19 kwietnia 2018r., zajęcia koła przyrodniczego odbywające się w ramach projektu Szkoła na 6+ były prowadzone w terenie. Uczestnicy mieli za zadanie zaobserwować budzącą się do życia przyrodę w tym kwitnące rośliny oraz mchy i porosty. Wyposażenie młodego przyrodnika stanowił sprzęt przydatny w obserwacjach terenowych: lornetki, podręczne mikroskopy i lupy. Poznawane obiekty przyrodnicze na Leśnej Górze okazały się wdzięcznym materiałem do fotografowania. Weronika Szczepańska, uczennica klasy V b, utworzyła z nich ciekawy kolaż. Następne zajęcia w terenie będą jeszcze ciekawsze i naszą wiedzę poszerzymy o kolejne gatunki.

Opiekun koła

Urszula Kowalska

 
Wyniki gminnego konkursu ekologicznego
Poniedziałek, 30 Kwiecień 2018 11:11

Wyniki gminnego konkursu ekologicznego

Dobiega końca XI Edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego, który odbył się w tym roku pod hasłem: „Jakość powietrza to jakość życia”. Jego głównym celem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenie środowiska nadmiarem odpadów i wszechobecny smog. Ilość prac konkursowych, a także ich wysoki poziom świadczy o niemałym zainteresowaniu naszych dzieci problematyką ekologiczną i dużą aktywnością społeczną.

Więcej…
 
Głosuj
Piątek, 27 Kwiecień 2018 10:48

Anna

 
Zebrania z rodzicami
Piątek, 27 Kwiecień 2018 10:34

Zebrania z rodzicami

23 kwietnia Pan Piotr Rychły z firmy AUXILIUM przeprowadził szkolenie dla rodziców nt.: Wirtualna rzeczywistość – realne problemy. Zagrożenia dzieci i młodzieży w sieci.

Dziękujemy Państwu za liczne przybycie. Mamy nadzieję, że szkolenie pomogło zrozumieć mechanizmy rządzące wirtualnym światem i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów.

Materiały ze szkolenia – w załączniku.

załącznik

 
1c w Bibliotece Miejskiej

      W ramach obchodów Światowego Dnia Książki, w poniedziałek 23 kwietnia uczniowie klasy I c uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Chełmku. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści pani bibliotekarki o tym, jak powstają książki. Same też chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach z książką i biblioteką. Dowiedziały się, że warto być czytelnikiem. Można nie tylko wypożyczać książki, ale również uczestniczyć w imprezach organizowanych przez tutejszą bibliotekę. W drodze powrotnej dzieci chętnie rozmawiały o ulubionych bajkach i obiecały, że będą rozwijały swoje zainteresowania czytelnicze.

    

 
DZIEŃ ZIEMI

     

alt

        Uczniowie klas I i III Szkoły Podstawowej SZS-P nr 2 w Chełmku po raz kolejny obchodzili Dzień Ziemi. Trzecioklasiści zaprezentowali przedstawienie pod tytułem: „Ziemia to nasz dom”, w którym zachęcali wszystkich do dbałości o środowisko naturalne. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i wiosennej. Najważniejszym celem spektaklu było kształtowanie właściwych postaw wobec ochrony środowiska oraz uświadomienie uczniom, że jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody, a chroniąc ją, gwarantujemy sobie lepsze życie.

   Jak co roku, Święto Ziemi zakończył ,,Zielony Marsz”. Uczniowie klas I, przebrani w stroje ekologiczne, przeszli ulicami Chełmka, by przypomnieć mieszkańcom, że „Nasza Ziemia to dom, o który musimy dbać!”

    

 
Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej
Środa, 25 Kwiecień 2018 08:23

W poniedziałek 23.04.2018r. w Osieku, odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt ze szkół podstawowych. Naszą szkołę, pod opieką pani Anety Gumułki, reprezentowały dziewczynki z klas V b, VI a i VI b.

I miejsce zajęły dziewczynki z Osieka,

II miejsce – Polanka Wielka,

III miejsce – SZS-P nr2 Chełmek

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom!!!

 
„Cudowny chłopak”
Środa, 25 Kwiecień 2018 08:22

W dniu 13 kwietnia 2018 r. 166 uczniów naszej gminy wzięło udział w projekcji filmu „Cudowny chłopak”. Film poruszał wiele ważnych wątków. Na pewno przyczyni się do kształtowania systemu wartości wśród młodych ludzi. Uczy akceptacji i tolerancji. Pokazuje szczególną wartość przyjaźni. Wywołuje szereg emocji i wzbudza pozytywna energię. Dziękujemy Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie biletów do kina.

 

Katarzyna Linchard

 
Recykling - drugie życie przedmiotów
Poniedziałek, 23 Kwiecień 2018 11:04

Recykling - drugie życie przedmiotów

Zajęcia koła przyrodniczego, odbywające się w naszej szkole w ramach projektu Szkoła na 6+,
w dniach 12 kwietnia i 17 kwietnia 2018 r prowadzone były w formie warsztatów ekologiczno- plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać z materiałów odpadowych przedmioty użytkowe np. osłonkę na doniczkę, organizer na biurko, ramkę na zdjęcia. Znaczna część efektów naszej pracy trafiła na gminny konkurs ekologiczny.

Całej zabawie towarzyszyła ciekawość w jaki sposób niepotrzebne odpady wykorzystać do stworzenia nowych przedmiotów. Zajęcia prowadziła wspólnie z Urszulą Kowalską pani Anna Piotrowska, która zawsze chętnie wspierała artystyczne inicjatywy mające miejsce w naszej szkole. Dziękujemy Pani Ani za wsparcie i poświęcony czas.

Mamy nadzieję, że idea ponownego wykorzystania zużytych przedmiotów będzie nam towarzyszyła na co dzień.

Opiekun koła Urszula Kowalska

 
HERMES
Poniedziałek, 16 Kwiecień 2018 09:38

Zapraszamy do przeczytania najnowszego wydania gazetki szkolnej - HERMES

 

HERMES

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>