Podziękowanie
Środa, 21 Marzec 2018 09:46

Podsumowanie konkursu ekologicznego

„Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”

>> Edycja 2017<<

 

20 marca 2018 r odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii”, w którym w tym roku udział wzięło 29 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu oświęcimskiego. Nasza szkoła przekazała 110 kg odpadów. Konkurs corocznie organizuje Zakład Usług Komunalnych Sp. Z o.o. w Oświęcimiu

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i czekamy na kolejną edycję!

Opiekun konkursu

Urszula Kowalska

 

 

 

Podziękowanie dla Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku za udział w Konkursie Ekologicznym "Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii"

załącznik

 

Podziekowanie dla Pani Urszuli Kowalskiej opiekuna Konkursu Ekologicznego "Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii"

załącznik

 
,,Muzyka łagodzi obyczaje”
Poniedziałek, 19 Marzec 2018 15:17

 

,,Muzyka łagodzi obyczaje”

 

Uczniowie z Koła Teatralnego oraz biorący udział w projekcie edukacyjnym przygotowali występ artystyczny dla wychowawców Fundacji im. B. Alberta.

 

Spotkanie oparte było na montażu słowno-muzycznym. Muzyka, śpiew i taniec były przewodnim motywem tego występu. Wśród gości zachwyt wzbudził występ uczennicy, która zaprezentowała swoje umiejętności gry na pianinie. Młodsi uczniowie z kolei czarowali gości wokalnymi umiejętnościami oraz doskonałym kunsztem tanecznym. Cały program artystyczny zamknięty został w ramy historii muzyki na przestrzeni wieków, co pozwalało widzom odbyć podróż w czasie: od czasów starożytnych aż do współczesności. W trakcie artystycznej prezentacji nie zabrakło miejsca na chwilę poetyckiej zadumy przy dźwiękach gitary w wykonaniu uczennic klas gimnazjalnych.

 

Nad całością tego artystycznego przedstawienia czuwały panie Mariola Krzeczkowska i Aldona Krawczyk. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Spotkanie z Fundacją im. Brata Alberta miało na celu nie tylko prezentację talentów młodzieży, ale także realizację celów wychowawczo-dydaktycznych. Tego typu imprezy integrują środowisko szkolne z niepełnosprawnymi osobami  i otwierają zdrowych, młodych ludzi na problemy osób chorych.

 

 

 
Ogólnopolski Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
Poniedziałek, 19 Marzec 2018 10:12

W Podolszu w dniach 15.03 i 16.03.18r odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Naszą Szkołę Podstawową reprezentowali uczniowie klas VII – Oliwia Waleń, Katarzyna Mirocha, Dawid Kozak i Patryk Pasternak, a Gimnazjum – Marcel Mazgaj, Dawid Kmiecik i Julia Gut.

 
Powiatowy Konkurs Ekologiczny z Tauronem
Poniedziałek, 19 Marzec 2018 09:41

W dniu 14.03.2018 w Zespole Szkół w Libiążu odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny z Tauronem pod hasłem: „Dobra energia dla wszystkich”. Wzięły w nim udział dwa zespoły z naszej szkoły: Wilczak Wiktoria i Kowolik Julia z III a (przygotowane przez p. Annę Grochal) oraz Kurdziel Magdalena i Pencko Kamila z III b (przygotowane przez p. Urszulę Kowalską). Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska, propagowanie wiadomości dotyczących istoty zrównoważonego rozwoju a także uwrażliwienie młodzieży na konieczność zachowań proekologicznych. Rywalizacja składała się z trzech etapów: testu wiedzy, rozpoznawania piktogramów z produktów dostępnych na rynku oraz sortowania odpadów. Uczennice poradziły sobie świetnie, jednak konkurencja była duża. Dziewczęta z III a zdobyły czwarte miejsce na 15 zespołów startujących w konkursie. Nagrody ufundowała firma Tauron.

 
Dzień Kobiet, Dzień Kobiet - niech każdy chłopak się dowie!

      Co roku - 8 marca, obchodzimy w naszej szkole Święto Dziewczynek. W tym szczególnym dniu opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali apel szkolny, na którym wysłuchaliśmy piosenek i wierszy dedykowanych dziewczynkom i paniom. Nagrodzono, wybraną wcześniej, najsympatyczniejszą uczennicę z każdej klasy. Chłopcy złożyli najlepsze życzenia swoim koleżankom i zatańczyli specjalnie dla nich taniec ,,Swing w uliczce”.     

   

Więcej…
 
REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO 2018 r.
Poniedziałek, 19 Marzec 2018 09:37

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO 2018 r.

 

pod hasłem: „Jakość powietrza to jakość życia”

 

 

 

PATRONAT: Burmistrz Chełmka

ORGANIZATOR: Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku, Urząd Miejski w Chełmku, MOKSiR oraz Gminny Komitet Konkursowy, w skład którego wchodzą nauczyciele przyrody, biologii, plastyki i techniki gminy Chełmek.

FUNDATOR NAGRÓD: Burmistrz Chełmka

 

 Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie uczniów otaczającą przyrodą, propagowanie wiedzy przyrodniczej, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów.

Więcej…
 
Klasy IV w JumpCity w Katowicach
Poniedziałek, 12 Marzec 2018 14:58

W ramach "Programu dla szkół" – warzywa, owoce i produkty mleczne w szkole klasy IV wzięły udział w lekcji wychowania fizycznego w JumpCity w Katowicach. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dzieci miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób wykonywać różne akrobacje w sposób bezpieczny i przyjemny. podczas krótkiej prezentacji instruktorzy zwrócili uwagę jak ważną rolę na kondycję fizyczną ma zdrowe odżywianie.

 
Wirtualny świat, realne problemy
Wtorek, 13 Marzec 2018 10:10

Wirtualny świat, realne problemy

Pod tym hasłem w naszej szkole odbyło się w dn. 9. 03. 2018 szkolenie połączone z debatą na temat zagrożeń z jakimi możemy spotkać się w Internecie, a także sposobów jak sobie z nimi radzić.

W szkoleniu wzięli uczniowie klas siódmych i drugiej gimnazjum. Przeprowadził je pan Piotr Rychły z firmy szkoleniowo- doradczej Auxilium. W szkoleniu poruszone zostały m.in takie problemy jak; ochrona wizerunku, cyberprzemoc, groźby, gry komputerowe, odpowiedzialność prawna. Ponadto pan Piotr poruszył temat innych zachowań ryzykownych, a także nawiązał do zjawiska przemocy w rodzinie. Podkreślił jak ważna jest umiejętność wyjścia z roli ofiary i podjęcia konstruktywnych działań jeśli znajdziemy się w sytuacji trudnej. Oprócz wiedzy dotyczącej różnych zagrożeń uczniowie w trakcie dyskusji kierowanej analizowali zalety związane z Internetem. Zajęcia przebiegły w życzliwej atmosferze, a nasi uczniowie zostali uwrażliwieni na różne sytuacje z którymi spotykają się w wirtualnym świecie. Zdobyli wiedzę jak radzić sobie w sytuacji zagrożeń.

 
Orientuj się! Konkurs
Poniedziałek, 12 Marzec 2018 12:23

Orientuj się!!!!!!

 

 

Jeśli jesteście uczniami klas IV – VI oraz II i III gimnazjum oraz szczególnie interesujecie się różnymi zakątkami świata, podróżujecie palcem po mapie ten konkurs jest dla was. Będzie składał się z trzech etapów:

1 etap - Znajomość mapy Ameryki Północnej i Południowej – 22 marca 2018 godzina 14.30 w sali 208 (należy wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa w konkursie by nauczyciel organizujący mógł wydrukować dostateczną ilość kart konkursowych)

Na konkurs należy przygotować się z lokalizacji: państw, gór, wyżyn, nizin, półwyspów, wysp, archipelagów, rzek i jezior, mórz i zatok, większych miast Ameryki.

2 etap - Znajomość mapy Eurazji – 23 kwiecień 2018 godzina 14.30 w sali 208.

Na konkurs należy przygotować się z lokalizacji: państw, gór, wyżyn, nizin, półwyspów, wysp, archipelagów, rzek i jezior, mórz i zatok, większych miast Eurazji.

3 etap - Znajomość mapy Afryki, Australii i Oceanii – 21 maj 2018 godzina 14.30 w sali 208.

Na konkurs należy przygotować się z lokalizacji: państw, gór, wyżyn, nizin, półwyspów, wysp, archipelagów, rzek i jezior, mórz i zatok, większych miast Afryki, Australii i Oceanii.

 

Trzy osoby, które zdobędą najwięcej punktów w trzech etapach uzyskają miejsca na podium oraz nagrody rzeczowe. Otrzymają również celującą ocenę z przyrody lub z geografii o wadze 4.

 

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału.

Organizator konkursu

Anna Grochal

 

materiały do pobrania

 
"Nie pal przy mnie, proszę"

     Nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu edukacji antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę". Program ma charakter profilaktyczny. Przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Jego cele szczegółowe to: 

  • Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia
  • Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie
  • Uświadomienie dzieciom, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia
  • Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem 
  • Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

     Dzieci z klas pierwszych poznały wiewiórkę Wiki. Razem z nią porządkowały i poszerzały wiadomości na temat zdrowia. Pracując w małych grupach próbowały odpowiedzieć na pytania: "Od czego zależy nasze zdrowie?", "Co JA mogę zrobić, by być zdrowym?". Każda grupa prezentowała swoją pracę i dzieliła się własnymi pomysłami z resztą zespołu. Klasy trzecie zaprojektowały znaki graficzne dotyczące zakazu palenia. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i świetnie poradzili sobie z zadaniami.

        Gratulujemy!

Więcej…
 
SPOTKANIE PRZEDPROJEKTOWE
Środa, 07 Marzec 2018 19:10

SPOTKANIE PRZEDPROJEKTOWE

 

W dniach 2 – 4 marca 2018 roku Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 był organizatorem spotkania przedprojektowego z partnerem niemieckim. We Wrocławiu wspólnie omówiono cele, zasady i regulamin konkursu o „Nagrodę Młodzieży”. Projekt pod nazwą „Żyjemy razem w barwnym (różnorodnym) świecie” znalazł się w gronie finalistów i będzie realizowany w Turyngii i Berlinie od 23 do 29 marca 2018 roku. Organizację spotkania przedprojektowego i sam projekt dofinansowała Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Poczdamie.

 

                                                                                  Marek Idzik

 

1368520358 logo pnwm dopisek pion cmyk                                            

    nagroda2 kolor

 

 

 

Logo Flick Stiftung

      

 

 

 

 

załącznik

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>