Stypendia artystyczne
Poniedziałek, 04 Grudzień 2017 10:10

Burmistrz Chełmka przyznał stypendia artystyczne uczniom naszej szkoły. Stypendia otrzymają Anna Księżarczyk, Justyna Legut, Martyna Kokoszka, Mateusz Andre.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

images1

 
ANDRZEJKI W KL. I i III

    alt

 

 „Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja” 

        Wigilia św. Andrzeja, przypadająca na 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Andrzejki są rozpowszechnione w całej Polsce i stanowią doskonały pretekst do młodzieżowej zabawy. Tak też było w naszej szkole. Uczniowie klas I i III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami zorganizowali spotkania andrzejkowe. W dniu „Andrzejek” konkursom i wróżbom nie było końca. Wprawdzie to tylko zabawa, ale czasem się sprawdza.

     Dziękuję nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i zorganizowanie radosnej zabawy w zespołach klasowych.

Iwona Bochenek

Więcej…
 
OPŁATA ZA OBIADY W GRUDNIU
Wtorek, 28 Listopad 2017 11:21

OPŁATA ZA OBIADY W GRUDNIU

( BEZ 22.12. 2017r) WYNOSI:

UCZNIOWIE – 60,00 ZŁ (15 dni x 4,00zł)

NAUCZYCIELE – 105,00 ZŁ (15 dni x 7,00zł)

ŚNIADANIA22,50 ZŁ (15 dni x 1,50zł)

 

PROSZĘ RODZICÓW O WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE DO KUCHNI DZIECI, KTÓRE BĘDĄ KORZYSTAĆ Z POSIŁKÓW. UCZEŃ OTRZYMA POSIŁEK PO OKAZANIU DOWODU WPŁATY LUB PO PISEMNYM ZOBOWIĄZANIU ZŁOŻONYM PRZEZ RODZICA O DOKANANIU OPŁATY W PÓŹNIESZYM TERMINIE. PRZED DOKONANIEM OPŁATY

PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY – NR TEL. 33 846 42 31 W SPRAWIE ODPISÓW

I NADPŁAT ZA POSIŁKI W POPRZEDNICH MIESIĄCACH

WPŁATY ZA POSIŁKI DO 10.12.2017r PŁATNE NA KONTO – BANK SPÓŁDZIELCZY NR KONTA : 83 8110 1023 2006 0319 7540 0007

JEŻELI PŁATNOŚĆ NIE JEST ZA CAŁY MIESIĄC, PROSZĘ WYPISAĆ W TYTULE DNI, W KTÓRE UCZEŃ NIE BĘDZIE JADŁ POSIŁKÓW

NIEDOTRZYMANIE TERMINU PŁATNOŚCI, SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA

 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

prawa dziecka

    Historia niezwykłej magii małego niedźwiadka zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych w 1902r. Ówczesny prezydent USA, pieszczotliwie nazywany Teddy (Teodor Roosvelt), na jednym z wielu swoich polowań myśliwskich, nie pozwolił zabić malutkiego niedźwiadka. To zdarzenie zostało zilustrowane, a w końcu rozpoczęła się produkcja pluszowych niedźwiadków. Nie każdy jednak wie, że ten pluszowy przyjaciel ma swoje święto.

   To właśnie 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Więcej…
 
Nasi nauczyciele WF wyróżnieni w powiecie !!!
Poniedziałek, 27 Listopad 2017 09:41

Nasi nauczyciele WF wyróżnieni w powiecie !!!

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo- wyborczego podsumowującego 4 letnią działalność Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Oświęcimiu wyróżniono naszych nauczycieli Wychowania Fizycznego Panią Anetę Gumułkę oraz Pana Pawła Sidorowicza za szczególne osiągnięcia oraz za wspieranie i popularyzację sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej powiatu oświęcimskiego.

Na zebraniu zostało również przedstawione podsumowanie. Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2016/17 oraz wybrano nowe władze na kolejną kadencję.

Wyróżnionym nauczycielom gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy.

 

 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

prawa dziecka  

    20 listopada 2017r. już po raz czwarty obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku.

   Wtedy posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle mówić będziemy o prawach dziecka. Przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

    Każde dziecko ma wiele praw. Dbajmy o to, aby nasze dzieci chętnie zdobywały wiedzę, uczyły się i odkrywały świat, ale także chrońmy ich beztroskie dzieciństwo.

  W naszej szkole też obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele w każdej klasie wnikliwie omawiali z dziećmi tematykę ich praw. Następnie każdy uczeń zilustrował wybrane przez siebie prawo. Najpiękniejsze prace zdobią szkolny korytarz.

  Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka oraz wykonali ekspozycję plastyczną na szkolnym holu.

Iwona Bochenek

Więcej…
 
CIEKAWY ŚWIAT ILUZJI

  

    W dniu 20.11.2017 r. uczniowie klas I i III przenieśli się w magiczny świat iluzji. Odwiedził nas bowiem profesjonalny artysta, który stworzył widowisko przybierające formę interaktywnej zabawy. Dzieci pomagały w wykonaniu poszczególnych trików iluzjonistycznych i same na chwilę stały się małymi „czarodziejami". W przedstawieniu czarodziej „wyczarował” dla nas kolorowe piłeczki, monety oraz żywe zwierzęta. Ciekawa scenografia i oprawa muzyczna pozwoliły młodemu widzowi przenieść się w inny świat.

Więcej…
 
POMOC DLA SCHRONISKA

 

      Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej postanowili pomóc zwierzętom z chełmeckiego schroniska. W wyznaczonym terminie zbierali karmę dla czworonożnych przyjaciół. Podsumowaniem akcji była wizyta pani weterynarz Eweliny Kołodziejczyk. Pani Ewelina przybyła do naszej szkoły ze swoim ulubieńcem – psem pasterskim. Opowiedziała o pracy w schronisku, formach opieki nad zwierzętami oraz sposobach poszukiwania właścicieli zagubionych zwierząt.

    Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za włączenie się w akcję pomocy podopiecznym ze schroniska. Opiekunom Małego Samorządu Uczniowskiego składamy podziękowania za przeprowadzoną zbiórkę i zorganizowanie spotkania z pracownikiem schroniska.  

Więcej…
 
Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Api Cup 2017 w Zakopanym
Poniedziałek, 20 Listopad 2017 12:03

Piłkarskie rozgrywki w zimowej aurze? Czemu nie J

 

Podopieczni trenera Pawła Sidorowicza z klasy sportowej (kl.VA) wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Api Cup 2017 w Zakopanym. Rozgrywki 24 zespołów z Polski i Ukrainy odbywały się od 10 do 12 listopada w iście zimowej aurze.

Turniej miał ma celu aktywizację młodzieży, promowanie zdrowego stylu życia oraz wdrażanie postaw pro sportowych. Był to sprawdzian nie tylko umiejętności piłkarskich, ale również hartu ducha. Pomimo opadów śniegu nasi chłopcy dzielnie walczyli na boiskach w Zakopanym. Mieli okazję sprawdzić się w trudnych warunkach pogodowych, a po trudach walki na boiskach regenerowali siły na termach w Szaflarach.

            Szczególne podziękowania należą się opiekunom grupy – Annie Filipeckiej-Legut, Arturowi Kapitanowi i Piotrowi Szyndlerowi.

Zapraszamy do galerii!

 

 
DBAMY O ZĘBY

 

      W dniu 14.11.2017 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Chcemy mieć zdrowe zęby”. Dzieci obejrzały prezentację przygotowaną przez panią Izabelę Tołwińską pt. „Dbamy o zęby”. Poznały wszelkie przedmioty służące utrzymaniu jamy ustnej w należytej czystości. Bohaterowie krótkich filmików wyjaśnili, skąd się biorą zęby. Pokazali dzieciom, jak je prawidłowo myć, a także wyjaśnili, dlaczego regularna wymiana szczoteczek do zębów jest bardzo ważna. Uczniowie wiedzą już, że codziennie rano i wieczorem trzeba myć zęby. Pamiętają również, jakie produkty służą zębom , a jakie im szkodzą.        

 

Więcej…
 
Ewakuacja Szkoły
Wtorek, 14 Listopad 2017 11:23

14 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 

Dokładnie o godzinie 10 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując odpowiednie procedury przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym była sala gimnastyczna. Na sali gimnastycznej nauczyciele złożyli meldunek Dyrektorowi Szkoły, że wszyscy bezpiecznie opuścili sale szkolne.

W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi, którzy przebywali na terenie szkoły.

Ewakuacje obserwowali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>