Wycieczka klasy 6 a do Niedzicy
Środa, 16 Maj 2018 17:33

W dniach 9 – 11 maja 2018 odbyła się wycieczka klasy 6 a do Niedzicy. Uczniowie zwiedzili Kościół w Dębnie Podhalańskim, będący na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Następnie udali się do Czorsztyna, gdzie mieli okazję zobaczyć ruiny zamku. W Niedzicy poznali tajniki produkcji ekologicznej energii w elektrowni wodnej. Kolejnym punktem programu wycieczki był zamek w Niedzicy. W końcu zameldowali się w Gościńcu H.A.T.A, gdzie odpoczęli po pysznej kolacji. Uczniowie byli zachwyceni opieką właścicieli i serdecznie polecają wizytę w tym miejscu (www.hata.pl).

Kolejny dzień również obfitował w atrakcje. Po cudownym, dwugodzinnym spływie przełomem Dunajca uczniowie obejrzeli film dotyczący Pienińskiego Parku Narodowego w Muzeum Przyrodniczym w Szczawnicy. Ostatniego dnia, po wędrówce pięknym i malowniczym Wąwozem Homole, wszyscy udali się wyciągiem na Palenicę, aby ostatecznie pożegnać się z Pieninami.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i dbałość o bezpieczeństwo uczniów podczas wycieczki: Pani Katarzynie Gut, Pani Katarzynie Krawiec oraz Panu Adamowi Hoder.

Podziękowania kierujemy również dla Pana Piotra Bobolaka, przewodnika P.T.T.K., który odkrył przed nami tajniki Pienińskiego Parku Narodowego.

 
POWIATOWE SUKCESY WYCHOWAWCY I DZIECI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W CHEŁMKU

      Przedszkole Samorządowe w Zaborzu oraz Spółka Studio Trefl S.A. z siedzibą w Sopocie zorganizowały konkurs pt. „SCENARIUSZ ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU Z RODZINĄ TREFLIKÓW”, do którego zaprosiły nauczycieli wychowania przedszkolnego z powiatu oświęcimskiego. Celem przedsięwzięcia było promowanie bajki „Rodzina Treflików” wyprodukowanej przez Studio Trefl w reżyserii Marka Skrobeckiego”. Zadaniem uczestnika konkursu było napisanie scenariusza zajęć dydaktycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nauczycielka Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku – mgr Jolanta Wolna przystąpiła do zmagań konkursowych i zajęła I miejsce w konkursie powiatowym.

           W tym samym czasie dzieci przedszkolne mogły wykonać książeczkę konkursową przedstawiającą przygody bohaterów bajki „Rodzina Treflików”. Celem konkursu było promowanie twórczości plastycznej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, integracja przedszkoli z terenu powiatu Gminy Oświęcim oraz promowanie bajki.

     Z radością informujemy, że: Martynka Jaśkowiec i Julia Pędrys z grupy „Misie” (wych. mgr Jolanta Wolna i mgr Eliza Pędziałek – Krysta) zdobyły wyróżnienia w konkursie powiatowym.

    Pani Jolanta Wolna oraz nagrodzone dziewczynki wzięły udział w uroczystym wręczeniu nagród w dniu 11.05.2018 r. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
Poniedziałek, 14 Maj 2018 11:10

Trzydniowa wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W dniach od 9 do 11 maja klasy IV c i V b wybrały się podziwiać piękno Ziemi Kłodzkiej. Podróż była dosyć długa i męcząca ale atrakcje i niezapomniane przeżycia zrekompensowały ten trud.

W pierwszym dniu wycieczki mieliśmy krótki postój nad Jeziorem Nyskim. Następnie udaliśmy się do Paczkowa, gdzie zobaczyliśmy m.in. mury obronne, rynek i dom kata. Po przyjemnym spacerze udaliśmy się do Złotego Stoku i pokonaliśmy podziemną trasę turystyczną w „Kopalni Złota”. atrakcyjną okazała się przejażdżka podziemną kolejką. Nie lada wyzwaniem było zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. Podziemne labirynty, ciasne i ciemne, gasnące co jakiś czas światło wywoływało dreszczyk emocji i strachu wśród wszystkich uczestników.

W drugim dniu pobytu czekała nas piesza wycieczka na Strzeliniec Wielki- najwyższy szczyt Gór Stołowych. Podziwialiśmy piękno Parku Narodowego Gór Stołowych, widzieliśmy formy skalne swoim wyglądem przypominające ludzi oraz zwierzęta (Wielbłąd, Słoń, Mamut, Fotel Pradziada) oraz głębokie wąwozy i korytarze (Piekiełko, Diabelska Kuchnia) tworzące labirynt skał. Pokonanie tej trasy było przygodą z survivalem J. Wieczorem w ramach integracji klas odbyła się dyskoteka i chyba nie było osób, które nie pojawiły się na parkiecie.

Trzeci dzień był bardzo spokojny i relaksujący. Braliśmy udział w warsztatach rzemieślniczych lepienia glinianych garnków, poznaliśmy etapy wypieku chleba połączone z degustacją świeżego pieczywa, podziwialiśmy zgromadzone na placu zwierzęta. Szczególną uwagą cieszył się biały paw i wydający śmieszne odgłosy osioł. Po takiej sielance czekał nas przejazd do Czermnej i zwiedzanie kaplicy Czaszek, był to niezapomniany widok. Na koniec zwiedziliśmy uzdrowisko w Kudowej Zdroju i degustowaliśmy wody mineralne.

Wróciliśmy wieczorem, pełni wrażeń i bogatsi w nowe wiadomości z historii, przyrody i plastyki.

Opiekunowie wycieczki :

Urszula Kowalska, Klaudia Kocot i Ewa Gajda.

 
Spotkanie z poetką Gabrielą Kotas

      W dniu 9 maja 2018 r. uczniowie kl. 1 i 3 szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną z poetką Gabrielą Kotas. Pani Gabriela jest autorką tomików wierszy dla dorosłych: „Pogodna dojrzałość” i „Uśmiech codzienności” oraz utworów dla najmłodszych zawartych w książkach: „Gabrysia dzieciom” i „Leśna przygoda”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się o początkach twórczości pani Gabrieli i inspiracjach, które czerpie z codziennych sytuacji.

     Autorka przekazała uczniom jeden rozdział ze swojej nowej opowieści. Chętni uczniowie będą mogli wziąć udział w procesie powstawania ilustracji do tej książki. Po spotkaniu pierwszo - i trzecioklasiści mogli nabyć książki poetki wraz z imienną dedykacją oraz autografem.

 
FINAŁ XI EDYCJI GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
Piątek, 11 Maj 2018 10:23

W dniu 8 maja 2018r. w sali MOKSiR-u w Chełmku odbyło się podsumowanie XI edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem: „Jakość powietrza to jakość życia”.

 

 

www.chelmek.pl

 
OPŁATA ZA OBIADY W MAJU
Piątek, 11 Maj 2018 08:30

OPŁATA ZA OBIADY W MAJU OD 04.05. 2018 WYNOSI:

UCZNIOWIE – 76,00 ZŁ (19 dni x 4,00zł)

NAUCZYCIELE 133,00 ZŁ (19 dni x 7,00zł)

ŚNIADANIA28,50 ZŁ (19 dni x 1,50zł)

 

PROSZĘ RODZICÓW O WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE DO KUCHNI DZIECI, KTÓRE BĘDĄ KORZYSTAĆ Z POSIŁKÓW. UCZEŃ OTRZYMA POSIŁEK PO OKAZANIU DOWODU WPŁATY LUB PO PISEMNYM ZOBOWIĄZANIU ZŁOŻONYM PRZEZ RODZICA O DOKANANIU OPŁATY W PÓŹNIESZYM TERMINIE. PRZED DOKONANIEM OPŁATY

PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY – NR TEL. 33 846 42 31 W SPRAWIE ODPISÓW

I NADPŁAT ZA POSIŁKI W POPRZEDNICH MIESIĄCACH

WPŁATY ZA POSIŁKI DO 10.05.2018r PŁATNE NA KONTO – NOWY NR KONTA : BANK PKO BP 77 1020 2384 0000 9202 0218 3556

JEŻELI PŁATNOŚĆ NIE JEST ZA CAŁY MIESIĄC, PROSZĘ WYPISAĆ W TYTULE DNI, W KTÓRE UCZEŃ NIE BĘDZIE JADŁ POSIŁKÓW

NIEDOTRZYMANIE TERMINU PŁATNOŚCI, SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA

 
FINAŁ XI EDYCJI GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

 

    W dniu 8 maja 2018r. w sali MOKSiR-u w Chełmku odbyło się podsumowanie XI edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem: „Jakość powietrza to jakość życia”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Chełmka - pan Andrzej Saternus, który był współorganizatorem i fundatorem nagród.

    Na uroczystej gali nagrodzono uczniów, którzy byli autorami wspaniałych prac o tematyce ekologicznej: „Eko-zwierzątko”, „Osłonka na doniczkę”, „Ramka na lustro”, „Maska antysmogowa”, „Test ekologiczny”. Wręczono też stypendia Burmistrza Chełmka za osiągnięcia sportowe w 2017 r.

    W programie artystycznym na scenie pięknie zaprezentowały się tancerki z Formacji Tańca Towarzyskiego Elita Kids z Oświęcimskiego Centrum Kultury. Wśród nich były dziewczęta , które otrzymały stypendia sportowe. Wspaniały spektakl ekologiczny pt. „Spotkanie na leśnej polanie” przedstawili uczniowie klasy IIIa szkoły podstawowej przygotowani przez panią Karolinę Marciniak.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację i przebieg Finałowej Gali Gminnego Konkursu Ekologicznego.

Iwona Bochenek

 
WYCIECZKA KLAS 1 DO WAROWNI

      Uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę szkolną do Warowni Rycerzy w Pszczynie. Dzieci na kilka godzin przeniosły się do epoki średniowiecza. Czekało na nie mnóstwo atrakcji. Pierwszoklasiści poznali życie rycerzy, ich zwyczaje i obowiązki. Mieli okazję oglądać dawne stroje i rycerskie zbroje. Dzieci samodzielnie formowały chlebki, które wypiekane były w średniowiecznym piecu – „szabaśniku”. Najwięcej emocji przyniosły zawody w strzelaniu z łuku i pokonanie bardzo trudnego toru przeszkód. Ogromną atrakcją była machina oblężnicza, z której można było zjechać zjazdem linowym. Po tak atrakcyjnych zabawach, dzieci z apetytem zjadły pyszne ,,dukaty” upieczone przez Kuchmistrza Bartłomieja. Ze smakiem wypiły specjalny, królewski napój w pucharach. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak wspaniały plac zabaw wyposażony w smoczą huśtawkę, rycerską wieżę, labirynt komnat z mostami i ciemne lochy. Wycieczka miała charakter edukacyjny. Wzbogaciła wiedzę oraz dała okazję do wspaniałej zabawy.

Wychowawcy klas I

 

 
8 maja 1945r - 8 maja 2018r - 73 Rocznica wyzwolenia
Środa, 09 Maj 2018 18:36

We wtorek 8 maja, młodzież naszej szkoły wraz z Burmistrzem Chełmka Andrzejem Saternusem, oraz z przedstawicielami Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej i Związku Harcerstwa w Chełmku złożyli kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu.

 
Gminny Konkurs Czytelniczy
Środa, 09 Maj 2018 18:27

PODZIĘKOWANIE

DYPLOM

 
Wycieczka do Wrocławia
Środa, 09 Maj 2018 18:19

Wycieczka do Wrocławia

24 i 25 kwietnia 2018r. uczniowie klas siódmych i II gimnazjum przebywali na wycieczce we Wrocławiu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>