Wielka zbiórka książek
Czwartek, 21 Grudzień 2017 10:33
 
Spotkanie z policjantem
Środa, 20 Grudzień 2017 18:41

Spotkanie z policjantem

20 grudnia uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję spotkać się z asp. sztab. Patrykiem Niemczykiem z Komisariatu Policji w Chełmku.

Policjant ciekawie opowiadał o bezpieczeństwa w okresie zimowym. Przypomniał ważne numery alarmowe, które każdy z nas powinien pamiętać. Z całą pewnością ta wiedza pomoże nam bezpiecznie organizować swój wolny czas.

Wiktoria Wilczak III A

Natalia Mikulska III A


 
Spotkanie ze strażakiem
Środa, 20 Grudzień 2017 18:50

Spotkanie ze strażakiem

 

            Dnia 19.12.2017 r. odbyła się w naszej szkole pogadanka ze strażakiem. W bardzo przystępny i ciekawy sposób uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się w różnych sytuacjach zagrażających życiu. Nasz gość przedstawił krótkie filmiki, które pokazały, co należy robić w razie wybuchu pożaru, jakich informacji i w jakiej kolejności udzielać, kiedy wzywamy pomoc, opowiedział o tym, jak niebezpieczny jest czad oraz przestrzegał przed niebezpiecznymi zabawami zimowymi. Po tak pouczającej lekcji nasi uczniowie mogą spokojnie udać się na długo wyczekiwane ferie świąteczne, a wkrótce zimowe.

Aldona Krawczyk

 
Warsztaty Legalnej Kultury
Wtorek, 19 Grudzień 2017 11:15

Warsztaty Legalnej Kultury

Uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję uczestniczyć w Warsztatach Legalnej Kultury zorganizowanych w MOKSiRze. Organizatorzy omówili zagadnienia prawa autorskiego, ochrony własności intelektualnej, legalnych źródeł kultury i możliwości pobierania oraz udostępniania treści w Internecie. Tego typu spotkanie jest odpowiedzią na zmieniające się wymogi współczesnej cyfrowej rzeczywistości.

Podczas ciekawych zajęć przeprowadzonych w sali kinowej uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu i zdobywali nagrody rzeczowe. Dzięki tym warsztatom uczniowie dowiedzieli się między innymi: co wolno ściągać i udostępniać w Internecie, kiedy praca pisemna stanowi przywłaszczenie, a kiedy jest utworem inspirowanym, czym jest plagiat jawny, a czym ukryty i czy zawsze trzeba podpisać źródło i autora.

 

 
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej
Poniedziałek, 18 Grudzień 2017 21:59

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej

W dniu 15 grudnia 2017 r został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat o tematyce antynikotynowej. Nagrody książkowe otrzymały uczennice: Anna Maca z klasy VI b i Karolina Marciniak z klasy VI a. Zwycięzcom gratulujemy

 

 

 

 
Targi edukacyjne
Sobota, 16 Grudzień 2017 10:06

Targi edukacyjne

Młodzież SZS-P nr 2 w Chełmku jak co roku wzięła udział w Targach Edukacji. Uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugiej i trzeciej gimnazjum wraz z wychowawcami i opiekunami mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną. Swoje propozycje wystawiło kilkanaście szkół i placówek powiatu oświęcimskiego w budynku Powiatowego Zespołu nr 2 w Oświęcimiu.

Więcej…
 
Święta tuż, tuż…

 

       14 grudnia w klasie Ib zapanowała świąteczna atmosfera. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela plastyki wykonywali z pasków papieru małe i duże gwiazdki oraz aniołki. Dzieci pracowały z wielką ochotą i uwagą. Następnie udekorowały klasę.

        Dziękujemy pani Agnieszce Mucha za przeprowadzenie zajęć.

  Klasa Ib z wychowawcą

Więcej…
 
Dekorowanie pierniczków kl IV a
Czwartek, 14 Grudzień 2017 10:10

8 grudnia 2017r.

Jedną z tradycji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia jest pieczenie i dekorowanie pierniczków, których nie może zabraknać na wigilijnym stole. Uczniowie klasy IVa mieli okazję poczuć magie świat dekorując świateczne ciasteczka. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem ozdabiając swoje pierniczki, którym naprawdę trudno było się oprzeć.

 
Z życia SKO

alt         W listopadzie został ogłoszony konkurs literacko- plastyczny: „ Jesienna rymowanka o oszczędzaniu”.

  Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności oraz rozwijanie umiejętności literackich i plastycznych.

        Uczniowie wykonali ponad 20 prac. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się początkiem grudnia . Zostało wybranych 9 prac, w których uczniowie samodzielnie zredagowali rymowankę i pięknie ją zilustrowali. Wybrane prace można oglądać na szkolnej gazetce.

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają nagrody na szkolnym apelu.

Opiekunowie SKO

Lista nagrodzonych:

I miejsce- Wiktoria i Mateusz Andre

II miejsce- Milena Pyrek

III miejsce- Amelia i Błażej Smołkowicz

Wyróżnienia: Kinga Koczur, Alicja Sidorowicz, Kacper Wesecki ,Kamila Drąg   

Więcej…
 
DBAMY O SWOJE ZDROWIE

    Szkolny Klub Wiewiórka zorganizował dla dzieci z klas pierwszych i trzecich konkurs plastyczny pt. ,,Dbamy o swoje zdrowie". Wzięło w nim udział 39 uczniów. Wszystkie prace młodych artystów są zaprezentowane w dolnym holu w budynku przy ul. Brzozowej 7. Możemy podziwiać pomysłowe, niezwykle pouczające i estetycznie wykonane dzieła. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie!

Jury w składzie: mgr Ewa Gajda, mgr Ewa Wędzina i mgr Izabela Tołwińska wyłoniło laureatów.

Oto wyniki:

Klasy pierwsze:

  • I miejsce - Anita Kowalik z klasy I a,
  • II miejsce - Justyna Kalita z klasy I a,
  • III miejsce - Krzysztof Miziołek z klasy I a.

Wyróżnienia: Alicja Sidorowicz z klasy I c, Wiktoria Andre z klasy I b.

Klasy trzecie:

  • I miejsce - Mateusz Andre z klasy III a,
  • II miejsce - Maja Stachera z klasy III a,
  • III miejsce- Natalia Ortman z klasy III d.

Wyróżnienia: Milena Kowaliczek z klasy III c, Milena Pyrek z klasy III c, Marika Rumin z klasy III b.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
SPOTKANIE Z PISARZEM

W dniu 8 grudnia 2017r. uczniowie klas pierwszych i trzecich wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Kozłem – współczesnym polskim pisarzem, specjalizującym się w literaturze dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza przygodowej, podróżniczej i detektywistycznej.

Najpopularniejsze jego książki to:

„Skrzynia Władcy Piorunów” (wpisana na listę lektur dla klas 4-6 szkoły podstawowej od roku szkolnego 2017/2018);

• „Wombat Maksymilian” (seria interaktywnych książek podróżniczych dla młodszych dzieci - Nagroda Magellana, nagroda główna w kategorii: Przewodnik dla dzieci roku 2016).

      Pan Marcin Kozioł w ciekawy sposób opowiedział o zwierzętach wombatach- torbaczach występujących na obszarze Australii. Autor pokazał też, jak powstaje książka. Spotkanie było interesujące i wzbudziło zainteresowanie najmłodszych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>