„Ach, ta Pipii”

„Chcesz zobaczyć lepszy świat

Stań na głowie tak, jak ja!

W jednej szkole w Himalajach

Nauczyłam się grać karty

A na lekcjach na Hawajach

Jak wyrabiać wolne żarty ”.

 

       W dniu 25 października 2017r. uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej, wraz z wychowawcami, wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Obejrzeli tam przedstawienie pt. „ach, ta Pippi” zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

    Dzieci poznały ciekawą historię małej Pippi. Dziewczynki, która nie ma rodziców, inaczej wygląda i czasem nieco dziwnie się zachowuje. Mimo to, nie jest wcale gorsza od innych. Wręcz przeciwnie. Dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów.

Spektakl uczy, że:

 • każdy zasługuje na szacunek, 
 • przyjaźń jest bardzo ważna,
 • warto spędzać czas z rówieśnikami,
 • należy troszczyć się o zwierzęta.

     W trakcie przedstawienia widzowie usłyszeli wiele wesołych piosenek oraz zobaczyli kilka nowatorskich rozwiązań teatralnych.

Więcej…
 
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
Środa, 25 Październik 2017 18:00

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu 20.10.2017 zorganizowaliśmy szkolenie dla gimnazjalistów z klasy drugiej na temat aktualnych zagrożeń płynących ze środowiska, postaw prospołecznych a także odpowiedzialności prawnej małoletnich. Szkolenie przeprowadziła Pani aspirant Marzena Ptasińska z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz dzielnicowy Pan Tomasz Malik. Uczniowie zostali wyposażeni w cenną wiedzę, która ułatwi im dokonywanie odpowiedzialnych, asertywnych, zgodnych z prawem i powszechnie przyjętymi wartościami mądrych życiowych wyborów. Spotkanie przebiegało w życzliwej atmosferze. Na koniec współpracujący z naszą szkołą policjanci rozdali uczniom pamiątkowe gadżety, a nas wychowawców wsparli materiałami profilaktycznymi.

Dziękujemy!

Katarzyna Linchard

Aldona Krawczyk

 
Dzielnicowy bliżej nas
Środa, 25 Październik 2017 17:58

W naszej szkole promujemy wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań. Dlatego umożliwiliśmy młodzieży gimnazjalnej udział w dniu 18. 10. 2017 w kampanii społecznej ''Porozmawiajmy o bezpieczeństwie''. Dzielnicowi wspólnie z komendantem komisariatu w Chełmku Panem Bartłomiejem Kleszczem przedstawili uczestnikom najważniejsze założenia programu ''Dzielnicowy bliżej nas''. Uczniowie dowiedzieli się jakie są zadania i rola dzielnicowego jako funkcjonariusza pierwszego kontaktu. Poza tym uczniowie poznali aplikacje ułatwiające kontakt z policją ''Moja komenda'', ''Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa''. Dzielnicowi omówili również zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych. Wierzymy, że ta forma pracy z młodzieżą wpłynie na wzrost ich świadomości i kompetencji społecznych. Uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę, która wykorzystana w codziennym życiu przyczyni się do zminimalizowania zachowań ryzykownych.

 

Dziękujemy za zaproszenie!

Katarzyna Linchard

Aldona Krawczyk

 
„SZKOŁA NA 6+”

        Uczniowie klas pierwszych i trzecich realizują projekt pn. „Szkoła na 6+”. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i uczennic szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w gminie Chełmek. Najmłodsze dzieci rozwijają swoje zainteresowania na warsztatach dodatkowych matematycznych, przyrodniczych oraz informatycznych.

      Uczniowie pracują w 8-osobowych grupach i uczęszczają na zajęcia zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Poniżej zdjęcia z warsztatów przyrodniczych, matematycznych i informatycznych.

Więcej…
 
SKS w naszej szkole

   Uczniowie klas IV kontynuują udział w projekcie „SKS w Szkole”. W ramach zajęć nabywają nowych umiejętności i sprawności. Wszyscy uczniowie systematycznie uczestniczą w tej formie aktywności fizycznej. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki. Projekt zakończy się w grudniu.

Joanna Czarnota

Więcej…
 
„PROGRAM DLA SZKÓŁ”

    W tym roku szkolnym uczestniczymy w „Programie dla szkół”. Program skierowany jest do dzieci uczęszczających do klas I-V.

Jego celem jest: 

 • trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie,
 • upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety, 
 • wzrost świadomości społecznej dzieci oraz ich rodziców w zakresie zdrowego odżywiania.
Więcej…
 
Mamy wśród nas aktorów
Środa, 18 Październik 2017 18:39

aktorzy

 
„Czerwony Kapturek dla rodziców”

      W dniu 17.10.2017 r. uczniowie klasy IIIb szkoły podstawowej zaprezentowali swoim rodzicom program artystyczny i przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek”.

       Dzieci wcieliły się w rolę aktorów, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Wilk spotkał w swoim lesie nie jednego, ale wielu Czerwonych Kapturków, które zamierzały odwiedzić swoje babcie. Zwierzę było bardzo zakłopotane. Jak tu zjeść całą gromadę Kapturków? Może wziąć rapacholin i espumisan? Idzie do apteki i z przejęcia mdleje! Na ratunek przychodzi Czarodziej i oczywiście sympatyczne Czerwone Kapturki. Wszystko dobrze się skończyło.

      Rodzice nagrodzili dzieci brawami i słodkim poczęstunkiem. W miłej atmosferze przebiegały klasowe rozmowy.

Wychowawca: Barbara Kobyłczyk

Więcej…
 
PODZIĘKOWANIE

plac zabaw       Dyrekcja, nauczyciele oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku serdecznie dziękują wszystkim osobom, które oddały swój głos na zadanie zgłoszone do budżetu obywatelskiego Gminy Chełmek na 2018 rok. W rezultacie inicjatywę wsparły 504 osoby.

Dzięki Państwa zaangażowaniu możliwe będzie doposażenie przedszkolnego placu zabaw przy SZS-P nr 2 w Chełmku.

Dziękujemy za uczestnictwo w życiu naszej placówki, a w szczególności za pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych.

      Autorami zadania są panowie: Paweł Legut, Piotr Szyndler. Dziękujemy.

dziekujemy

 
SPOTKANIE Z TEATREM

    W dniu 16 października 2017r. naszą placówkę odwiedził Teatr Lalek „Bajka." Uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej obejrzeli spektakl pt. „Gucio zaczarowany”.

Głównym motywem bajki było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Każdy ma prawo do szczęścia …, ale mamy też obowiązki. Akcja rozgrywa się w pięknej, malowniczej scenerii ogrodu dworskiego.

Na uwagę zasługiwały: 

 • bogate treści dydaktyczne, wartka akcja i dialogi pełne humoru,
 • piękne dekoracje,
 • duże oryginalne kukiełki. 
 • profesjonalna oprawa muzyczna.

Spektakl pozostawił wiele ciekawych wrażeń.

Więcej…
 
Dzień Edukacji

dzien edukacji 

     

 

      Dzień Edukacji to szczególne święto polskiej szkoły, święto wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych.

Z tej okazji uczniowie klas I i III szkoły podstawowej przygotowali uroczystą akademię dla pracowników naszej szkoły.

 

 

 

„Dzisiejszy dzień jest jak niedziela

bo świętujemy Dzień Nauczyciela.

Z tego też powodu teraz tu stoimy

I o wysłuchanie wierszy, piosenek prosimy”.

 

„Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,

aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,

który, gdy dorośnie, dopiero zrozumie,

jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie”.

 

      Wszystkim nauczycielom dziękujemy za wiarę w drugiego człowieka, najpiękniejsze ludzkie wartości oraz niezwykłą wrażliwość na problemy dzieci i młodzieży.

Paniom: Ewie Roli, Ewie Raczek i Grażynie Szyjce składamy podziękowanie za przygotowanie szkolnej uroczystości.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>